boş qalan yerlərə qəbul olunmuş bakalavrların qeydiyyatı
6. Ödənişli əsaslarla təhsil alacaq tələbələr üçün təhsil haqqının tam ödənildiyini göstərən bank qəbzi (Ödəniş üçün hesab-faktura universitetin mühasibat-lığından götürülməlidir);
7. İmtiyazlı şəxslər (məcburi köçkünlər, şəhid ailələri, Qarabağ müharibəsi əlillərinin övladları) üçün sənədlərin əsli və notariusda təsdiq olunmuş surəti;
8. Valideyn himayəsindən məhrumolma haqqında sənədlərin əsli və notariusda təsdiq olunmuş surəti. Sənədlər 16 avqustdan 24 avqustadək Sumqayıt Dövlət Universitetinin əsas tədris binasının (Sumqayıt şəhəri, Bakı küçəsi,1) 243-cü otağında şənbə, bazar və bayram günləri istisna olmaqla, hər gün saat 9.00-dan 17.00-dək qəbul edilir.

The list of required documents for enrollment of admitted undergraduates in vacant places of master’s program for 2018/2019 academic year
1.Original and 2 copies of identity card;
2.Bachelor’s diploma, original of the appendix to the diploma and 2 copies of it.
3.Reference of completion of high school only for graduates of the current year;
4.4 3x4-size photos;
5.Medical certificate;
6.Bank receipt for students who pay for their education (invoice for payment must be taken from accounting office of the university).
7.Original and copies of documents certified by notary for privileged persons (children of displaced persons, martyr’s family and Karabakh war invalids)
8.Original and copies of documents certified by notary on deprivation from parental care.
Documents will be received from August 16 to August 24 in the main building of Sumgayit State University (Sumgayit city, Baki street, 1) in the auditorium № 243 from 9:00 to 17:00 except Saturday, Sunday and holidays.