Yerləşdirilmə tarixi : 27 Oktyabr 2018 16:35
Milli Aerokosmik Agentliyinin (MAKA) sabiq doktorantı Amidə Cəbrayıl qızı Əliyevanın “3337.01 – İnformasiya-ölçmə və idarəetmə sistemləri (sahələr üzrə)” ixtisasında texnika üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün təqdim etdiyi “Atmosferin antropogen çirklənməsinin tədqiqi üçün yüksəkdəqiqlikli yerüstü, bort və kosmik ölçmə metodlarının işlənilməsi” mövzusunda dissertasiya işinin müdafiəsi
Rəsmi opponentlər:
1. Məhəmməd Aydın oğlu Əhmədov – Sumqayıt Dövlət Universitetinin İnformasiya texnologiyaları və proqramlaşdırma kafedrasının professoru, texnika üzrə elmləri doktoru.
2. Bayram Qənimət oğlu İbrahimov – Azərbaycan Texniki Universitetinin Çoxkanallı telekommunikasiya sistemləri kafedrasının professoru, texnika üzrə elmlər doktoru.

The meeting of PhD.02.193 Dissertation Board will be held on November 2, 2018
Defense of dissertation work “Development of precious surface, side and cosmic measurement methods for research of anthropogenic pollution of atmosphere” by PhD candidate of National Aerospace Agency (NAA) Amida Jabrayil gizi Aliyeva, which was presented for obtaining PhD on technics scientific degree in specialty “3337.01 – Information measurement and management systems (on fields)”.
Official opponents:
1. Mahammad Aydin oglu Ahmadov – professor of Department of Information technologies and programming of Sumgayit State University, doctor of sciences on technics.
2. Bayram Ganimat oglu Ibrahimov – professor of Department of Multichannel telecommunication systems of Azerbaijan Technical University, doctor of sciences on technics.