Təhsil Nazirliyinin İnsan Resursları Mərkəzi tərəfindən müəllimlərin işə qəbulu prosesi ilə əlaqədar seminar keçiriləcək
Dekabrın 21-də saat 12:00-da Təhsil Nazirliyinin İnsan Resursları Mərkəzi tərəfindən Sumqayıt Dövlət Universitetinin əsas tədris binasında maarifləndirmə məqsədilə dövlət ümumi təhsil müəssisələrinə müəllimlərin işə qəbulu prosesi ilə bağlı seminar həyata keçiriləcək. Seminarın keçirilməsində məqsəd ümumi təhsil müəssisələrinə müəllimlərin işə qəbulu qaydaları, müsabiqənin mərhələləri barədə ətraflı məlumat vermək, ali təhsil müəssisəsinin buraxılış kursunda pedaqoji profilli ixtisaslar üzrə təhsil alan tələbələri sözügedən müsabiqədə iştiraka təşviq etməkdir. Seminar zamanı tələbələrə İnsan Resursları Mərkəzinin fəaliyyəti dövrünü əks etdirən bukletlər paylanılacaq, təqdimat nümayiş etdiriləcək və tələbələrin sualları cavablandırılacaqdır.
Həmçinin müəllimlərin işə qəbulu ilə əlaqədar qanunvericiliklə bağlı məlumat veriləcək və müəllimlərin sosial rifahının yüksəldilməsi istiqamətində görülən tədbirlərin əhəmiyyəti qeyd olunacaqdır.

Yerləşdirilmə tarixi : 07 December 2018 12:29
THE SEMINAR WILL BE HELD BY HUMAN RESOURCES CENTER OF MINISTRY OF EDUCATION ON RECRUITMENT PROCESS OF TEACHERS
The seminar will be held on recruitment process of teachers to state educational institutions in main teaching building of Sumgayit State University by Human Resources Center of Ministry of Education on 21st of December, at 12:00. The object of holding the seminar is giving information about recruitment rules of teachers to educational institutions, the stages of the competition and encouraging the senior students to participate at this competition. The booklets, displaying activity period of Human Resources Center, will be given to students, presentation will be demonstrated and students’ questions will be responded in the seminar.
And also, the information will be given about legislation relating to recruitment of teachers and about the works done for increasing social welfare of teachers.