Əsas səhifə | Elanlar | ABŞ-ın Azərbaycandakı Səfirliyi elan edir
Sumqayıt Dövlət Universiteti Amerika Birləşmiş Ştatlarının Azərbaycandakı Səfirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə “Akademik məqsədlər üçün ingilis dili” təlimlərinə qeydiyyatı açıq elan edir.
Belə ki, SDU Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin təşəbbüsü ilə universitetin pedaqoji heyətinin ingilis dili bacarıqlarının akademik səviyyədə istifadəsini inkişaf etdirmək məqsədilə ABŞ-ın Azərbaycandakı Səfirliyi 3 aylıq treyninqlərə start verəcəkdir.
15 sentyabr 2021-ci il tarixindən - 15 dekabr 2021-ci il tarixinədək keçirilməsi planlaşdırılan təlimin əsas məqsədi universitetin müəllim- pedaqoji heyətinin və təhsilin digər kateqoriyasına aid olan işçilərinin ingilis dili bacarıqlarının akademik səviyyəyə çatdırılması və eyni zamanda, universitetdə ingilis dilli işçi şəbəkəsinin yaradılmasına və universitetin beynəlxalq əlaqələrinin potensial imkanlarının inkişafına nail olmaqdır.
“Akademik məqsədlər üçün ingilis dili” və “İngilis dilində akademik yazı” kursunun təlimçiləri ABŞ –ın Azərbaycandakı səfirliyi tərəfindən təqdim olunmuş dil daşıyıcıları olacaqdır. İştirakçıların davamiyyəti və verilmiş tapşırıqları yerinə yetirmələri tələb olunur.
Müvəffəqiyyət qazanan iştirakçılara təlimin sonunda sertifikatlar təqdim olunacaqdır.
3 ay müddətində keçirilməsi nəzərdə tutulan təlimlərdə orta ingilis dili səviyyəsinə malik işçi heyəti iştirak edə bilər.
Maraqlananlar aşağıda göstərilən linkdə qeydiyyatdan keçməlidir. https://forms.gle/vCCaFrZgAKKUxoom6

ANNOUNCEMET OF US EMBASSY IN AZERBAIJAN
Sumgayit State University announces the registration for the "English for Academic Purposes" training organized by the Embassy of the United States of America in Azerbaijan.
Thus, at the initiative of the Department of International Cooperation and International Students of SSU, the US Embassy in Azerbaijan will launch three-month trainings to develop the use of English language skills of the university's teaching staff at the academic level.
The main purpose of the training, which is scheduled for September 15, 2021 to December 15, 2021, is to bring the English language skills of the university's teaching staff and other categories of education to the academic level, as well as to create an English-speaking network at the university to achieve the development of the potential of international relations.
The trainers of the English for Academic Purposes and Academic Writing in English courses will be native speakers provided by the US Embassy in Azerbaijan. Participants are required to attend and complete assignments.
Successful participants will receive certificates at the end of the training.
The training, which will last for 3 months, can be attended by staff with intermediate English language skills.