Sizi 17-18 noyabr 2022-ci il tarixlərində Sumqayıt Dövlət Universitetinin 60 illiyinə həsr olunmuş “Universitet elminin və təhsilinin müasir problemləri” mövzusunda Respublika elmi konfransında iştirak etməyə dəvət edirik.
Konfransın keçirilməsində əsas məqsəd respublikanın ali məktəblərində fəaliyyət göstərən alimləri, pedaqoqları bir araya toplamaq, onların diqqətini müasir universitet elminin və təhsilinin aktual məsələlərinə yönəltmək, problemlərin hərtərəfli təhlili və onların mümkün həlli yollarının geniş müzakirəsinə, ətraflı fikir mübadiləsinin aparılmasına şərait yaratmaqdan ibarətdir.
Konfransın işi plenar iclas və bölmələr üzrə təşkil olunacaqdır. Bölmələr (sayı və adları) məqalələr toplandıqdan sonra Təşkilat komitəsi tərəfindən müəyyən ediləcəkdir.
Konfransa tədqiqat xarakterli orijinal, əvvəllər heç bir yerdə nəşr olunmamış tezis və məqalələr təqdim olunmalıdır.
Konfransın işçi dilləri: azərbaycan, türk, rus, ingilis.
– hər tərəfdən 2 sm
– Times New Roman
– 1,15 sm
– 1,25 sm
– ortadan, qalın şriflə
– azərbaycan, ingilis və rus dillərində
– 5 səhifəyə qədər
–əlifba sırası ilə
Konfransın materialları Plagiat.pl şirkətinə məxsus StrikePlagiarism.com antiplagiat sistemində yoxlanıldıqdan sonra “SDU.Konfrans materialları” toplusunda çap olunaraq, https://www.ssu-conferenceproceedings.edu.az , https://www.sdu.edu.az saytlarında və eLibrary.ru məlumat bazasında yerləşdiriləcəkdir (Beynəlxalq seriya nömrələri İSSN 2708-955X print, İSSN 2709-6033 on-line).
Materiallar 10 oktyabr 2022‑ci il tarixinədək scientificdep@sdu.edu.az elektron poçtuna və ya əyani olaraq elektron daşıyıcılarda və çap olunmuş formada aşağıdakı ünvanda qəbul olunur: AZ5008, Sumqayıt şəhəri, 43-cü məhəllə, Sumqayıt Dövlət Universiteti (Elmi hissə, otaq 2).
Təşkilat komitəsi tezislərin və məqalələrin konfransın proqramına daxil edilməsi hüququnu özündə saxlayır. Qəbul olunmayan tezislər geri qaytarılmır, izahat verilmir.

We invite you to take part in the Republican scientific conference "Modern problems of university science and education", dedicated to the 60th anniversary of SSU, which will be held on November 17-18, 2022 at Sumgayit State University.
The purpose of the conference: to create a platform for leading scientists and lecturers of higher educational institutions to discuss topical problems of modern university science and education, to provide an opportunity to exchange views and find ways to solve these problems.
The work of the conference will be organized in the plenary session and sections. The number and names of the sections will be determined by the Organizing committee at the end of the submission of articles.
Only original, previously unpublished articles and abstracts must be submitted to the conference.
Working languages of the conference: Azerbaijani, Turkish, Russian, English.
The format of the conference: live or online – additional information will be provided.
Requirements for the layout of the conference materials:
Paper size – A4
Free space - 2 cm on each side
Font – Times New Roman
Font size – 12 pt
Line spacing – 1.15 cm
Paragraph - 1.25 cm
The title of the article - in the middle, in capital letters, in bold
Author's name, surname, father's name - in the middle, in bold
Place of work, city, country - in the middle, in italics
E-mail address - in the middle, in italics
Keywords (5–7 words)
Summary (60-80 words) – in Azerbaijani, English and Russian
– in two other languages in which the article was written
Volume – up to 5 pages
References to literature - in square brackets
A list of literature - in alphabetical order
Conference materials after checking in the system StrikePlagiarism.com, owned by the company Plagiat.pl, will be published in the collection "SSU. Conference proceedings", on the websites https://www.ssu-conferenceproceedings.edu.az , https://www.sdu.edu.az and placed in the information database eLibrary.ru (International serial numbers ISSN 2708-955X print, ISSN 2709-6033 on-line).
Materials are accepted until October 10, 2022 by e-mail scientificdep@sdu.edu.az or personally in the electronic media and printed form at the following address: AZ5008, Sumgait city, 43rd block, Sumgait State University (Scientific dep., room 2 ).