08-09 dekabr 2022-ci il tarixlərində Sumqayıt Dövlət Universiteti və İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun təşkilatçılığı ilə Sumqayıt Dövlət Universitetində “İnformasiya sistemləri və texnologiyalar: nailiyyətlər və perspektivlər” mövzusunda III beynəlxalq elmi konfransı keçiriləcək.
Tədbirdə informasiya-ölçmə və idarəetmə sistemləri, sistemli analiz və modelləşdirmə, mexatronika və robototexnika, korporativ informasiya sistemləri və onların tətbiqi, intellektual avtomatlaşdırılmış layihələndirmə sistemləri, eləcə də cihazqayırmada yeni texnologiyalar mövzuları üzrə müzakirələr aparılacaq.
Konfransa qəbul olunmuş məqalələrin eLibrary.ru məlumat bazasında yerləşdirilməsi nəzərdə tutulur.
Elmi konfransda iştirak etmək üçün materialları 30 noyabr 2022-ci il tarixinədək müvafiq tələblərə uyğun olaraq, infomk2022@mail.ru e-poçt ünvanına göndərmək tələb olunur.

Yerləşdirilmə tarixi : 29 November 2022 13:26
On December 08-09, 2022, the III international scientific conference on "Information systems and technologies: achievements and perspectives" will be held at Sumgayit State University under the organization of Sumgayit State University and Institute of Management Systems.
At the event, the various discussions will be held: information-measurement and management systems, systematic analysis and modeling, mechatronics and robotics, corporate information systems and their application, intelligent automated projecting systems, new technologies in device manufacturing.
Articles accepted to the conference are planned to be placed in the eLibrary.ru database.
For participating in the scientific conference, it is required to send the materials to the e-mail address infomk2022@mail.ru by November 30, 2022, in accordance with the relevant requirements.