Əsas səhifə | Elanlar | BAKALAVRİAT SƏVİYYƏSİNƏ QƏBUL OLAN ABİTURİYENTLƏRİN NƏZƏRİNƏ!
Sumqayıt Dövlət Universitetinə qəbul olan abituriyentlərin sənəd qəbulu 28 avqust-6 sentyabr tarixlərində onlayn formada aparılacaq:
2024/2025-ci tədris ilində Sumqayıt Dövlət Universitetinin bakalavriat səviyyəsinə qəbul olmuş şəxslər https://portal.edu.az portalına daxil olub, “Ali və orta ixtisas təhsili müəssisələrinə təhsilalan qeydiyyatı” xidmətini seçməklə onlayn formada qeydiyyatdan keçməlidirlər.
1. Hərbi biletin (hərbi xidmətdə olmayanlar üçün çağırışçı vəsiqəsinin) surəti;
2. Təhsil haqqından azad olan imtiyazlı şəxslər üçün müvafiq sənədlərin surətləri.
1. Şəxsiyyəti təsdiq edən sənədin 3 ədəd surəti;
2.Tam orta təhsili başa vurma haqqında sənəd (attestatın əsli) (subbakalavrlar üçün diplomun notarial qaydada təsdiq olunmuş surəti və ya arayış);
3. Hərbi bilet və ya çağırış məntəqəsinə təhkim edilmə haqqında sənəd - ağ bilet (oğlanlar üçün);
5. Tibbi arayış (Yalnız “Fiziki tərbiyə və çağırışaqədərki hazırlıq müəllimliyi” ixtisasına qəbul olmuş abituriyentlər üçün tələb olunur);
7.Təhsil haqqı ödənişindən azad olunan imtiyazlı tələbələrin müvafiq sənədləri notarial qaydada təsdiq olunmuş surətləri.
Qeyd: Ödənişli əsaslarla təhsil alacaq tələbələr illik təhsil haqqının minimum yarısını ödəməlidir.
DİQQƏT
http://portal.edu.az – da qeydiyyat etməyən şəxslər DİM tərəfindən qəbul olunmamış şəxs kimi hesab ediləcək və barəsində qəbul əmri verilməyəcəkdir.
Təhsil tələbə kreditinə müraciət etmək istəyən abituriyentlərin diqqətinə:
Standart təhsil tələbə kreditinə qəbul balı 250 və daha yuxarı olanlar müraciət edə bilər. Standart təhsil tələbə krediti əldə etmək üçün illik təhsil haqqının 20 faizi tələbə tərəfindən mütləq ödənilməlidir.

Document submission for students admitted to Sumgait State University will be conducted online from August 28 to September 6.
For the 2024/2025 academic year, all admitted students must register online via the [https://portal.edu.az](https://portal.edu.az) portal by selecting the "Student registration for higher and secondary educational institutions" service.
Required documents for online registration:
1. Copy of the military ticket (or call-up card for those not in military service).
2. Copies of documents for those eligible for tuition fee exemptions.
After your registration is confirmed, please submit the following documents to your respective faculty at SSU:
1. Three copies of your identity document.
2. Original secondary education certificate (or notarized copy of the diploma or reference for sub-bachelors).
3. Military ticket or conscription station document (white ticket for male students).
4. Four 3x4 cm color photos.
5. Medical certificate (only for applicants admitted to the "Physical Education and Pre-Service Teaching" specialty).
6. Notarized copies of documents for students exempted from tuition fees.
Note:Students on a paid basis must pay at least half of the annual tuition fee.
Attention:
Students who do not complete registration at [http://portal.edu.az](http://portal.edu.az) will be considered unadmitted by the Ministry of Education and will not receive an admission order.
Student Loan Information:
Applicants with an admission score of 250 or higher may apply for a standard education student loan. To qualify, students must pay 20% of the annual tuition fee.