Əsas səhifə | Xəbərlər | "Uğurlu layihə təklifini necə hazırlamaq olar" mövzusunda təlim
Dekabrın 15-də Beynəlxalq Əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri t.f.d Samirə Məmmədova və şöbənin metodisti Aliyə Xəlilbəyli ADA universitetində keçirilən "Uğurlu layihə təklifini necə hazırlamaq olar" mövzusunda təlimdən öz təcrübələrini universitet əməkdaşları ilə paylaşdılar.
Təlimin məqsədi layihələrin yazılma qaydaları, problemlərin müəyyən edilməsi, təsviri, hədəf qruplarının təyini, planlaşdırma, SWOT-təhlili və büdcə layihələri üçün İKT (informasiya kommunikasiya texnologiyaları) bacarıqlarının tətbiqi, mətnlərin yazılma dili və qrantın idarə olunması sahəsində təlimlər aparıldı.
Təlimin ikinci hissəsində iştrakçılar qruplara bölünərək, bir layihə mövzusu üzərində çalışdılar. Təlim hər qrupun layihəsi üzərində müzakirə, tövsiyə xarakterli olmaqla praktik şəkildə aparıldı.
Təlimdə Elektromexanika kafedrasının müdiri dosent Turqay Hüseynov, Elektrotexnika və energetika kafedrasının müdiri dosent Nadir Hacıbalayev, ƏTŞ-nin müdiri Südabə Məmmədova, TEC-nin sədri dosent Lalə Bunyatova, TGT-nin sədri Nicat Hüseynov, Kimya və biologiya, Fizika və elektroenergetika, Tarix və coğrafiya, Filologiya fakültələrinin müəllim heyəti iştrak etdilər.

Home | News | THE TRAINING “HOW TO PREPARE THE SUCCESSFUL PROJECT PROPOSAL”
On December 15, chairwoman of Department of International Cooperation PhD in history Samira Mammadova and methodist of the department Aliya Khalilbayli shared their experience, gained from the training on “How to prepare successful project proposal” held in ADA University, with university employees.
The training’s object was giving information about writing rules of projects, defining and describing the problems, determining target groups, SWOT-analysis, application of ICT (Information communication technologies) skills for budget projects, writing language of texts and management of grant.
The participants were divided into groups in the second part of the training and worked on a project’s subject. Every group’s project was discussed.
The participants included head of the Department of Electromechanics docent Turgay Huseynov, head of the Department of Electrotechnics and energetics docent Nadir Hajibalayev, chairwoman of International Students Office Sudaba Mammadova, head of Student Scientific Society docent Lala Bunyatova, head of Student Youth Organization Nijat Huseynov, lecturers of the Faculty of Chemistry and biology, Physics and electroenergetics, History and geography and Philology.