Əsas səhifə | Xəbərlər | Standard İnsurance Sığorta Şirkətinin nümayəndələri tələbələrlə görüşdülər
Sumqayıt Dövlət Universiteti ilə ASC “Standard İnsurance” Sığorta Şirkəti arasında imzalanmış qarşılıqlı əməkdaşlıq müqaviləsinə əsasən dekabrın 19-da Şirkətinin İdarə Heyətinin nümayəndələri tələbələrlə görüş keçirdi.
Şirkətin nümayəndə heyəti ilə görüşdə İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin Maliyyə və mühasibat uçotu kafedrasının müdiri dosent Loğman Abdullayev qonaqları universitetdə görməkdən məmnun olduğunu dedi, universitet barədə ətraflı məlumat verdi, tələbələrin istehsalat təcrübəsində iştirakının təmin olunması, həmçinin magistrantların işlə təmin edilməsi istiqamətində yaradılan şəraitdən və görülən işlərdən və bu sahədə qazanılan uğurlardan danışdı. Bildirdi ki, istehsalat təcrübəsi tələbələrin gələcək karyerasında ilk addımdır.
Korparativ Satış departamentinin direktoru Anar Xələfov, Şirkətin Sumqayıt nümayəndəliyinin direktoru Nizami Ələmov çıxış edərək sığorta sahəsində olan inkişaf barəsində geniş məlumat verdilər, sığorta bazarında yeni nəsil sığortaçılara ciddi ehtiyac olduğunu xüsusi qeyd edərək bildirdilər ki, görüşün də əsas məqsədi təhsil müəssisələri ilə əməkdaşlığın təşkili, peşəkar istiqamətləndirmə, sığorta və maliyyə işində ixtisaslaşan tələbələrə dəstək verilməsidir. Tələbələr şirkətin iş xüsusiyyətlərini öyrənəcək, təcrübi tapşırıqları yerinə yetirəcək, sığorta məhsullarının satışı texnologiyası, siğorta hadisələrinin tənzimlənməsi sahəsində biliklər, eləcə də risklərin idarə edilməsi üzrə ixtisaslaşdırılmış məsləhətlər əldə edəcəklər. Eyni zamanda iştirakçılar təhsil aldıqları zaman əldə etdikləri nəzəri bilikləri təcrübədə tətbiq etmək imkanı əldə edəcəklər.
Görüşün sonunda tələbələri maraqlandıran suallar şirkətin İdarə heyətinin nümayəndələri tərəfindən cavablandırıldı.

Yerləşdirilmə tarixi : 19 December 2018 16:05
On December 19, representatives of managerial staff of “Standard Insurance” Company met students according to mutual cooperation agreement signed between Sumgayit State University and the Company.
In the meeting with the delegation, chairman of the Department of Finance and accounting of the Faculty of Economy and Management docent Loghman Abdullayev expressed his satisfaction on seeing the guests at the university, gave wide information about the university and spoke about created circumstances for students to participate at internship programs and achievements gained in this field. He notified that internship is the first step toward students’ future.
Head of Corporative sales department Anar Khalafov and head of Sumgayit representation of the Company Nizami Alamov delivered speech in the meeting and pointed out the advancement in the field of insurance and mentioned that there is a need for new generation insurers in insurance market. They highlighted that the object of the meeting is organization of cooperation with education institutions, professional direction and support to the students specialized in the field of insurance and finance. The students will learn job features of the Company, will implement practical tasks, will gain information on sale technology of insurance products and get advice on risk management. At the same time the participants will have the chance to apply their theoretical knowledge in practice.
At the end of the meeting, the students’ questions were responded by representatives of managerial staff of the Company.