Dekabrın 20 -də Sumqayıt Dövlət Universitetində Tələbə Elmi Cəmiyyətinin (TEC) hesabat-seçki konfransı öz işinə başladı.
Konfransı universitetin Elm və innovasiyalar üzrə prorektoru professor Ramazan Məmmədov açaraq iştirakçıları salamladı, tələbələri eyni maraq ətrafında birləşdirən Tələbə Elmi Cəmiyyətinin əhəmiyyətindən bəhs etdi. Prorektor Azərbaycanda elm və təhsilin inkişafına dövlət tərəfindən hər zaman xüsusi diqqət və qayğının göstərildiyini qeyd etdi, Prezident cənab İlham Əliyevin bu sahənin inkişafı ilə bağlı müvafiq sərəncam və fərmanlar imzaladığını xatırlatdı, “Azərbaycan gəncliyi 2017-2021-ci illərdə” Dövlət Proqramı və digər mühüm sənədlərin gənclərin yüksək qayğı ilə əhatə edilməsinə bariz nümunə olduğunu bildirdi və ölkəmizdə kadr hazırlığına böyük önəm verildiyini diqqətə çatdırdı. Gənclərin elmi tədqiqatlara cəlb olunmasının vacibliyini bildirən prorektor hesabat dövrü ərzində TEC-in işini müsbət qiymətləndirdi, yeni seçiləcək heyətə uğurlar dilədi.
TEC-in elmi rəhbəri Lalə Bunyatova TEC-in fəaliyyətindən danışaraq bildirdi ki, məqsədimiz gələcək gənc elmi tədqiqatçılara istiqamət verməkdir. Lalə Bunyatova konfransın gedişatı və strukturu haqqında ümumi məlumat verdi, tələbələrə xoş arzularını çatdırdı.
Universitet üzrə TEC-in Şura sədri Nailə Zeynalova TEC-in 2017-2018-ci tədris ilindəki fəaliyyətinin hesabatını verdi. Hesabatdan sonra konfrans işini TEC-in Şura üzvlərinin seçkisi ilə yekunlaşdırdı. Səsvermə yolu ilə Nailə Zeynalova TEC-in Şura sədri seçildi.

REPORTING AND ELECTION CONFERENCE OF SSS
On December 20, reporting and election conference of Student Scientific Society (SSS) kicked off at Sumgayit State University.
Vice-rector on Science and Innovations Professor Ramazan Mammadov launched the conference, greeted attendees and spoke about significance of Student Scientific Society. He pointed out special attention and care to Azerbaijani science and education by the government and mentioned President Ilham Aliyev’s orders connected with the advancement of this field. “Azerbaijani youth in 2017-2021” State Program and other documents are the samples of care to youth. Calling attention to involvement of students to scientific research, the vice-rector appreciated the work of SSS and wished success to newly elected staff.
Giving information about the activity of Student Scientific Society, the scientific head of SSS Lala Bunyatova highlighted that our purpose is to give guidance to future young scientific researchers. She gave general information about the conference and expressed her best wishes to students.
Council head of SSS on the university Naila Zeynalova reported the activity of SSS in 2017-2018 academic year.
The conference went on with election of Council members of SSS. Naila Zeynalova was chosen Council head of SSS.