İnsan Resursları Mərkəzinin əməkdaşları tərəfindən seminar keçirildi
Dekabrın 21-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Təhsil Nazirliyinin İnsan Resursları Mərkəzi tərəfindən maarifləndirmə məqsədilə dövlət ümumi təhsil müəssisələrinə müəllimlərin işə qəbulu prosesi ilə bağlı seminar keçirildi.
Tədbirdə SDU-nun rəhbərliyini təmsil edən məsul şəxslər, fakültə dekanları, kafedra müdirləri və IV kurs tələbələri iştirak etdilər.
Qonaqları öncə Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektor dosent Natiq Talıbov qəbul etdi seminarın əhəmiyyətindən bəhs etdi. Bildirdi ki, bugünkü seminarın keçirilməsində məqsəd ümumi təhsil müəssisələrinə müəllimlərin işə qəbulu qaydaları, müsabiqənin mərhələləri barədə ətraflı məlumat vermək, ali təhsil müəssisəsinin sonuncu tədris ilində pedaqoji profilli ixtisaslar üzrə təhsil alan tələbələri sözügedən müsabiqədə iştiraka təşviq etməkdir. Bu görüşün keçirilməsi gələcəkdə məzunların qarşılaşacaqları problemləri asanlıqla həll etmələri üçün vacib bir mərhələdir. Prorektor çıxışının sonunda seminarın keçirilməsinə görə Təhsil Nazirliyinin rəhbərliyinə təşəkkür etdi və iştirakçılara uğurlar arzuladı.
Seminarda İnsan Resursları Mərkəzinin baş mütəxəssisləri: Əli Qocalı, Suqra Quliyeva, Nərmin Quliyeva təqdimatla çıxış edərək ümumi təhsil müəssisələrinə müəllimlərin işə qəbulu qaydaları, müsabiqənin mərhələləri barədə ətraflı məlumat verdilər.
Seminar zamanı tələbələrə İnsan Resursları Mərkəzinin fəaliyyəti dövrünü əks etdirən bukletlər paylanıldı, təqdimat nümayiş etdirildi və tələbələrin sualları cavablandırıldı.

Yerləşdirilmə tarixi : 21 December 2018 15:33
On December 21, the seminar was held on recruitment process of teachers to state educational institutions at Sumgayit State University by Human Resources Center of Ministry of Education.
The event included the persons in charge of SSU administration, faculty deans, heads of departments and senior students.
Vice-rector on Teaching Organization and Training Technologies docent Natig Talibov accepted the guests and stressed the importance of the seminar. He notified that the object of holding the seminar is giving information about recruitment rules of teachers to educational institutions, the stages of the competition and encouraging the senior students to participate at this competition. “Holding this kind of meetings is substantial for solving the problems, which the alumni will face in future”, he said. The vice-rector thanked to Ministry of Education for holding the seminar and wished success to attendees.
Senior specialists of Human Resources Center Ali Gojali, Sugra Guliyeva and Narmin Guliyeva delivered speech in the seminar and gave wide information about recruitment process of teachers to educational institutions and the stages of the competition.
The booklets, displaying activity of Human Resources Center, were given to students; the presentation was demonstrated and students’ questions responded in the seminar.