“İdeya var!” gənclərin ikinci Ümumrespublika elmi-yaradıcılıq müsabiqəsinin seçim mərhələsində tələbələrimiz sertifikata layiq görüldülər
Dekabrın 25-də Bakı İdman Sarayında Gənclər və İdman Nazirliyi tərəfindən “İdeya var!” gənclərin ikinci Ümumrespublika elmi-yaradıcılıq müsabiqəsinin seçim mərhələsi keçirildi.
Müsabiqədə 14-29 yaşlı Azərbaycan vətəndaşları fərdi və ya müəllif qrupu kimi iştirak etdilər.
“Texniki innovasiyalar”, “Ekologiya, ətraf mühit və təbiətdən rasional istifadə. Tibb və səhiyyə sahəsində innovasiyalar”, “İstehsalat texnologiyaları və sənaye infrastrukturu. Canlı sistemlər, nəqliyyat sistemləri” və “Sosial sahə və təhsil” nominasiyaları üzrə müsabiqəyə müxtəlif ali təhsil ocaqları, gənc alimlər tərəfindən 187 layihə təqdim olunub. Bu layihələrin arasından seçilmiş 25 ən yaxşı “İdeya var!” layihəsi gənclərin ikinci Ümumrespublika elmi-yaradıcılıq müsabiqəsində sərgiləndi.
Qeyd edək ki, 25 ən yaxşı layihə arasında 7 layihə Sumqayıt Dövlət Universitetinin tələbələrinə məxsus idi. Tələbələrimiz sertifikata layiq görüldülər.
Tədbirdə Gənclər və idman naziri Azad Rəhimov, təhsil, elm müəssisələrinin rəsmiləri və gənclər təşkilatlarının nümayəndələri iştirak etdilər.
Sərgi çərçivəsində müxtəlif elmi şoular, eksponatlar nümayiş etdirildi, elmi viktorinalar keçirildi.

Home | News | OUR STUDENTS AWARDED CERTIFICATE AT SELECTION STAGE OF “THERE IS AN IDEA!” SECOND REPUBLICAN SCIENTIFIC AND CREATIVE CONTEST OF YOUTH
Yerləşdirilmə tarixi : 27 December 2018 13:19
OUR STUDENTS AWARDED CERTIFICATE AT SELECTION STAGE OF “THERE IS AN IDEA!” SECOND REPUBLICAN SCIENTIFIC AND CREATIVE CONTEST OF YOUTH
On December 25, selection stage of II Republican Scientific and Creative Contest of Youth “There is an idea!” was held by Ministry of Youth and Sports at Baku Sports Palace.
Citizens of the Republic of Azerbaijan aged 14-29 participated in the contest as an individual or a group of authors.
187 projects were presented to the contest by several higher education institutions and young scholars on different nominations: "Technical innovations"; "Ecology, environment and rational use of nature. Innovations in medicine and health”; "Industrial technologies and industrial infrastructure. Live systems, transport systems"; "Social sphere and education". 25 best projects exhibited at II Republican Scientific and Creative Contest of Youth.
Among the 25 best projects, 7 projects belonged to the Sumgayit State University. Our students were awarded certificates.
Minister of Youth and Sports Azad Rahimov, officials of education and science institutions and representatives of youth organizations participated in the event.