Tələbələrimiz IV Qış Elm Festivalında qalib oldular
Bakı Mühəndislik Universitetində Tələbə Elmi Cəmiyyətinin təşkilatçılığı ilə IV Qış Elm Festivalı keçirildi. Festivalın məqsədi gənc istedadları üzə çıxarmaq, onlara stimul vermək, tələbələrdə elmə qarşı maraq yaratmaqdır.
Universitetin foyesində təşkil edilən festivalda 20-dən çox ali təhsil müəssisələrinin tələbələri və orta məktəb şagirdləri tərəfindən “Palimpsest kollaj”, “Ətraf mühitə zərərsiz bioplastika”, “Torpaq sürüşməsinin qarşısının alınması”, “Rəqəmsal hökumət” və s. kimi bir-birindən maraqlı layihələr nümayiş etdirildi.
Universitetin rektoru professor Havar Məmmədov festivalın elmimiz və təhsilimiz üçün mühüm əhəmiyyətindən danışdı. TEC tərəfindən müntəzəm təşkil olunan festivalda iştirakçıların və təqdim olunan layihələrin sayının ilbəil artdığını vurğuladı. Rektor sözügedən festivalın Azərbaycan elminin inkişafına və əldə olunan nailiyyətlərin təbliğinə də böyük töhfə verdiyini qeyd etdi.
Festivala ölkəmizin ali və orta ümumtəhsil məktəblərindən 54 komanda qatıldı ki, bunlardan 18-i Bakı Mühəndislik Universitetini təmsil etdi. Yarışmaya 100-dən çox layihə təqdim olundu. Münsiflər tərəfindən aparılmış qiymətləndirməyə əsasən İqtisadiyyat kateqoriyasında 1-ci, 2-ci yerə, Mühəndislik kateqoriyası üzrə isə 3-cü yerə SDU-nun tələbələrinin təqdim etdikləri layihələr layiq görüldü. Qeyd edək ki, hər iki kateqoriya üzrə qaliblər universitetin Kimya və biologiya fakültəsinin tələbələridir.
Layihədə iştirak edən bütün komanda üzvlərinə, eləcə də kateqoriyalar üzrə aparılmış qiymətləndirmə nəticəsində ilk üç yerə layiq görülən komandalara təşkilatçılar tərəfindən sertifikat və hədiyyələr təqdim olundu.

Home | News | OUR STUDENTS WERE WINNERS AT IV WINTER SCIENCE FESTIVAL
IV Winter Science Festival held at Baku Engineering University by the organization of Student Scientific Society. The object of the festival is to reveal young talented persons and stimulate them.
The projects were displayed by the students of more than 20 higher education institutions and secondary school pupils at the festival organized in University foyer: “Palimpsest collage”, “Environmentally friendly bioplastics”, “Preventing landslide”, “Digital government”, etc.
Rector of University Professor Havar Mammadov emphasized significance of the Festival for our science and education. He notified that the number of participants and presented projects is increasing year after year. Rector also noted that the Festival contributes to the advancement of Azerbaijani science and promotion of gained achievements.
54 teams took part in the festival from universities and secondary schools of our country, 18 of them represented Baku Engineering University. More than 100 projects presented to the contest. The projects of SSU students were awarded I and II place on Economics category and III place on Engineering category. The winners on both categories are the students of Faculty of Chemistry and biology.
All members of teams, as well as teams that were awarded the first three places were presented certificates and presents by the organizers.