Əsas səhifə | Xəbərlər | “İlin peşəkar gənci” müsabiqəsində müəllimimiz mükafatlandırıldı
Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsi tərəfindən ali məktəblərin tələbələri arasında təşkil olunmuş ənənəvi “Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual oyununun, futzal yarışının və “İlin peşəkar gənci” müsabiqəsinin qalibləri yanvarın 24-də mükafatlandırıldı.
Tədbirdə ATİAHİ Respublika Komitəsinin sədri, Milli Məclisin deputatı Səttar Möhbalıyev çıxış edərək qeyd etdi ki, təhsil sistemində çalışan gənclər arasında ötən il Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Komitəsinin İcraiyyə Komitəsinin qərarı ilə ATİAHİ Respublika Komitəsi tərəfindən “İlin peşəkar gənci” müsabiqəsi də keçirilib. Hər üç müsabiqənin iştirakçılarının gənclər olduğunu vurğulayan komitə sədri dedi ki, belə tədbirlərin təşkilində məqsəd gənclərimizin asudə vaxtının səmərəli təşkili, onlarda elmə, təhsilə marağın artırılması, sağlam həyat tərzinin təbliğidir. S.Möhbalıyev gənclərimizin sağlam, savadlı böyümələrinin, onların peşəkarlıq səviyyəsinin artırılmasının, layiqli vətəndaş kimi yetişmələrinin Azərbaycanda həyata keçirilən dövlət gənclər siyasətinin əsas istiqamətlərindən biri olduğunu vurğuladı.
Sonra hər üç müsabiqənin qalibləri mükafatlandırıldı. Qaliblərə fəxri fərmanlar və qiymətli hədiyyələr təqdim edidi. “İlin peşəkar gənci” müsabiqəsində universitetimizin “Riyazi analiz və funksiyalar nəzəriyyəsi” kafedrasının assistenti riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru Günay Rzayeva fəxri fərmanla təltif edildi.

OUR LECTURER AWARDED AT “PROFESSIONAL YOUNG PERSON OF THE YEAR” CONTEST
The winners of “What? Where? When?” intellectual game, futsal tournament and “Professional young person of the year” contest awarded on January 24, organized by Republican Committee of Azerbaijani Education Employees’ Free Trade Union among the students of higher education institutions.
Chairman of ATUC, Member of Parliament Sattar Mehbaliyev delivered speech in the event and said: “Professional young person of the year” competition was held by ATUC among young persons employed at education system by the decision of Executive Committee of Azerbaijan Trade Unions Committee”. Committee chairman emphasized that the participants of these competitions are young persons and our purpose is arranging leisure time of youth effectively, increasing their interest to science and education and promotion of healthy lifestyle. S.Mehbaliyev highlighted that raising level of professionalism of young persons, upbringing them as a worthy and educated citizen are among essential directions of state youth policy.
Afterwards the winners of 3 competitions awarded. Honorary diplomas and presents presented to the winners. The assistant of the Department of Mathematical Analysis and Functions Theory of SSU, PhD in mathematics Gunay Rzayeva was awarded with Honorary diploma at “Professional young person of the year” contest.