Əsas səhifə | Xəbərlər | Prorektorumuz Tvinninq layihəsi çərçivəsində Vilnüs və Riqa şəhərlərində təlimlərdə iştirak etdi
Yerləşdirilmə tarixi : 19 Fevral 2019 13:29
Prorektorumuz Tvinninq layihəsi çərçivəsində Vilnüs və Riqa şəhərlərində təlimlərdə iştirak etdi
Sumqayıt Dövlət Universitetinin tərəfdaş olduğu Twinning beynəlxalq layihəsinin növbəti tədbiri fevralın 11-dən 15-dək Litvanın Vilnüs şəhərində Ali Təhsilin Qiymətləndirilməsi Mərkəzində, Tədqiqat və Ali təhsilin Monitorinqi və Analizi Mərkəzində, Litva Təhsil, Elm və İdman Nazirliyində, Vilnüs Gediminas Universitetində, həmçinin Latviyanın Riqa Texniki Universitetində və Latviya Təhsil və Elm Nazirliyində baş tutdu. Təlimdə Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin və 3 yerli universitetin əməkdaşları iştirak etdilər. SDU-nu Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektor dosent Natiq Talıbov təmsil etdi.
Beynəlxalq layihə çərçivəsində keçirilən təlimdə “Təhsilin keyfiyyət təminatında maraqlı tərəflərin təhlili”, “Milli kvalifikasiya çərçivəsində praktiki qiymətləndirmə və təhsildə təlim nəticələri ilə bacarıqların əlaqələndirilməsi”, “Litvada Bolonya prosesində ali təhsilin inkişafı”, “Əmək bazarında xarici inhisarların rolu”, “Ali təhsil proqramlarında milli klassifikasiyalar”, “ICT – informasiya kommunikasiya texnologiyaları üzrə işçi heyətinin planlaşdırılması” və bunun kimi bir çox mövzularda mühazirələr söylənildi, təlim iştirakçıları ilə birgə bu mövzularda seminarlar keçirildi. 5 gün davam edən təlimlərdə ali təhsil məkanında keyfiyyətli nəticə verən inkişaf sahələrinin yaradılmasında Avropa Ali Təhsil Məkanın təcrübəsinin təfərrüatları müzakirə olundu. Təlim iştirakçıları Litva və Latviya professorlarının dərslərini izləmək imkanı əldə etdilər.

Home | News | OUR VICE-RECTOR TOOK PART IN THE TRAININGS WITHIN TWINNING PROJECT IN VILNIUS AND RIGA
Yerləşdirilmə tarixi : 19 February 2019 13:29
OUR VICE-RECTOR TOOK PART IN THE TRAININGS WITHIN TWINNING PROJECT IN VILNIUS AND RIGA
The following event of Twinning international project, where Sumgayit State University is a partner, took place in Centre for Evaluation of Higher Education in Vilnius, Lithuania, Centre for Research and monitoring and analysis of higher education, Lithuania Ministry of Education, Science and Sport, Vilnius Gediminas University, Riga Technical University of Latvia and Latvian Ministry of Education and Science from February 11 to 15. The employees of Ministry of Education of Azerbaijan Republic and 3 local universities attended the training. Vice-rector on Teaching Organization and Training Technologies docent Natig Talibov represented SSU.
The lectures were read in the trainings held within international project on analysis of interesting sides in quality assurance; practical evaluation within national qualification and connection of ability with training outcomes in education; advancement of higher education in Bologna process in Lithuania; national classification of higher education program; planning working staff on ICT. The details of experience of European Higher Education Area in establishment of development spheres in higher education area were discussed in 5-day training. Training participants gained the opportunity to take part in the lessons of Lithuanian and Latvian professors.