Əsas səhifə | Xəbərlər | ERASMUS+EQAC LAYİHƏSİ ÇƏRÇİVƏSİNDƏ MƏLUMAT GÜNÜ
Martın 14-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin müəllim heyəti, laborant və tütorları üçün ERASMUS+EQAC layihəsi çərçivəsində “Tədris və öyrənmə prosesində keyfiyyət təminatı” mözusunda məlumat günü keçirildi.
Tədbir Humanitar məsələlər üzrə prorektor dosent Ramiz Hüseynov, Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri t.f.d. Samirə Məmmədova, şöbənin əməkdaşı Nihad Hüseynov, Qiymətləndirmə və keyfiyyətə nəzarət bölməsinin əməkdaşı Sədaqət Fətullayevanın moderatorluğu ilə aparıldı.
Tədbirin keçirilməsində məqsəd layihənin iş planına uyğun olaraq, universitet heyətini EQAC layihəsi və yaradılacaq Keyfiyyət Təminatı Mərkəzinin fəaliyyəti haqqında məlumatlandırmaq, layihə çərçivəsində həyata keçirilmiş London səfərlərindən öyrənilən təcrübələri bölüşmək, eləcə də atılacaq növbəti addımlar – sorğular, monitorinq və müvafiq tədbirləri müzakirə etməyi təşkil edirdi.
Humanitar məsələlər üzrə prorektor dosent Ramiz Hüseynov iştirakçıları salamlayaraq layihə haqqında ümumi məlumat verdi və sözü layihənin meneceri t.f.d. Samirə Məmmədovaya verərək tədbiri açıq elan etdi.
Samirə Məmmədova ERASMUS+EQAC layihəsi və Birləşmiş Krallığın Midlsaks Universiteti haqqında iştirakçılarda ümumi biliklərin yaranması üçün geniş təqdimatla çıxış etdi və təlimlərdə öyrəndiklərini bölüşərək universitetin beynəlxalq əlaqələrinin genişləndirlməsi üçün ERASMUS+KA2 layihələrinin vacibliyini vurğuladı, universitet heyətinin dil biliklərinin inkişaf etdirilməsini və xarici layihələr çərçivəsində mübadilədə iştirak etməyi tövsiyə etdi.
Şöbə əməkdaşı Nihad Hüseynov “Öyrənmə nəticələri” mövzusunda, Sədaqət Fətullayeva “Bloom taksonomiyası” mövzusunda təqdimatla çıxış etdilər.
Məlumat üçün qeyd edək ki, Middlesax universiteti 1878-ci ildə yaradılmışdır. 40000 tələbəsi vardır. Onun Malta və Dubayda filialları fəaliyyət göstərir.

Yerləşdirilmə tarixi : 14 March 2019 15:07
On March 14, information day on “Quality assurance in teaching and learning process” within ERASMUS+EQAC project was held for lecturers, laboratory workers and tutors of Sumgayit State University.
The event was conducted by the moderators: vice-rector of Humanitarian Issues docent Ramiz Huseynov, chairwoman of International Cooperation Office PhD in history Samira Mammadova, employee of the Office Nihad Huseynov, associate of Evaluation and quality assurance department Sadagat Fatullayeva.
The aim of organizing the event was to inform the University staff about EQAC project and the activity of Quality Assurance Centre, which will be instituted, to share the experience gained in London visit held within the project, and also to discuss further steps – surveys, monitoring and relevant measures.
Vice-rector of Humanitarian Issues docent Ramiz Huseynov hailed the guests commenced the event and gave general information about the project.
Project manager Samira Mammadova delivered presentation about ERASMUS+EQAC project and Middlesex University of United Kingdom. By sharing her experience gained in trainings, she emphasized significance of ERASMUS+KA2 projects and recommended University staff to improve their language skills and participate in the interchange within international projects.
Nihad Huseynov delivered presentation on “Learning outcomes”, Sadagat Fatullayeva “Bloom taxonomy” in the event.
It should be noted that Middlesex University instituted in 1878. It has 40000 students and has branches in Malta and Dubai.