Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun əməkdaşları ERASMUS+EQAC layihəsi çərçivəsində Sumqayıt Texniki Kollecində Məlumat günü təşkil etdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 19 Mart 2019 14:34
SDU-nun əməkdaşları ERASMUS+EQAC layihəsi çərçivəsində Sumqayıt Texniki Kollecində Məlumat günü təşkil etdilər
Martın 19-da Sumqayıt Dövlət Universitetinin EQAC heyəti Sumqayıt Texniki Kollecində Tədris və öyrənmə prosesində keyfiyyət təminatı mözusunda Məlumat günü təşkil etdi. Kollecin administrativ və müəllim heyəti tədbirdə iştirak edirdilər.
Kollecin Tədris işləri üzrə direktor müavini Əsəd Qurbanov qonaqları salamlayaraq tədbiri açıq elan etdi və sözü SDU-nun Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsiin müidir t.f.d. Samirə Məmmədovaya verdi. Samirə Məmmədova Avropa Kommissiyasının maliyyələşdirdiyi ERASMUS+EQAC layihəsi və Birləşmiş Krallığın Midlsaks Universiteti haqqında iştirakçılarda ümumi biliklərin yaranması üçün geniş təqdimatla çıxış etdi və təlimlərdə öyrəndiklərini bölüşərək universitetin beynəlxalq əlaqələrinin genişləndirlməsi üçün ERASMUS+KA2 layihələrinin vacibliyini vurğuladı, universitet heyətinin dil biliklərinin inkişaf etdirilməsini və beynəlxalq proqramlara müraciət etməyi tövsiyə etdi. Şöbənin əməkdaşları; Nihad Hüseynov İsveçin Kral Texnologiyaları Universitetindən, Litvanın SMK Sosial Tətbiqi Elmlər Universitetindən qazandığı təcrübələrini dinləyicilər ilə bölüşdü, o, “Öyrənmə nəticələri” və “QPR Proses proqramı”, Sədaqət Fətullayeva isə “Bloom taksonomiyası”, “Öyrənmə piramidası” mövzularında təqdimatla çıxış etdilər.
Tədbirin keçirilməsində məqsəd layihənin iş planına uyğun olaraq, universitet heyətini EQAC layihəsi və yaradılacaq Keyfiyyət Təminatı Mərkəzinin fəaliyyəti haqqında məlumatlandırmaq, layihə çərçivəsində həyata keçirilmiş Stokholm, Vilnus və London səfərlərindən öyrənilən təcrübələri bölüşmək, eləcə də atılacaq növbəti addımlar: sorğular, monitorinq və müvafiq tədbirləri müzakirə etmək təşkil edirdi.

On March 19, EQAC staff of Sumgayit State University organized information day on “Quality assurance in teaching and learning process” at Sumgayit Technical College. Administrative staff and lecturers of the College took part in the event.
Deputy Director of College for Teaching Asad Gurbanov hailed the guests and commenced the event. Then, chairwoman of International Cooperation Office PhD in history Samira Mammadova delivered presentation about ERASMUS+EQAC project and Middlesex University of United Kingdom. By sharing her experience gained in trainings, she emphasized significance of ERASMUS+KA2 projects and recommended College staff to improve their language skills and participate in the interchange within international projects. Associate of the Office Nihad Huseynov shared his experience gained in Royal Institute of Technology of Sweden and Social Applied Sciences University of Lithuania and delivered presentation on “Learning outcomes” and “QPR process program”, associate of Evaluation and quality assurance department Sadagat Fatullayeva on “Bloom taxonomy” and “Learning pyramid”.
The aim of organizing the event was to inform the College staff about EQAC project and the activity of Quality Assurance Centre, which will be instituted, to share the experience gained in Stockholm, Vilnius and London visits held within the project, and also to discuss further steps – surveys, monitoring and relevant measures.