Əsas səhifə | Xəbərlər | Spartakiadanın qalibləri mükafatlandırıldı
Prezident cənab İlham Əliyevin 2019-cu ilin “Nəsimi ili” elan edilməsi haqqında Sərəncamına uyğun olaraq, universitetimizdə silsilə tədbirlər keçirilir. Sumqayıt Dövlət Universiteti və SDU-nun nəzdində fəaliyyət göstərən Sumqayıt Dövlət Texniki Kollecinin əməkdaşlarının fakültələrarası 3 idman növü (dama, şahmat və nərd) üzrə spartakiadası keçirilmişdir. Əməkdaşlar arasında keçirilən idman spartakiadası bu qəbildən olan tədbirlərdəndir.
Aprelin 4-də İdman zalında qaliblərin mükafatlandırılması mərasimi keçirildi.
Mükafatlandırma mərasimini universitetin rektoru professor Elxan Hüseynov açaraq belə tədbirlərin işçilər arasında idmanın kütləviliyinin təmin və təbliğ edilməsi baxımından böyük əhəmiyyətə malik olduğunu bildirdi. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin idmanın inkişafına xüsusi diqqət və qayğısından bəhs edərək, bildirdi ki, ölkəmiz son illərdə idmanın inkişafı istiqamətində mühüm uğurlar qazanır, beynəlxalq yarışlarda idmançılarımızın qazandıqları saysız-hesabsız medallar bunun əyani təsdiqidir. Azərbaycanda idmana dövlət tərəfindən göstərilən xüsusi diqqət və qayğı Sumqayıt Dövlət Universtetinin idman həyatına da əhəmiyyətli təsir göstərib. Belə ki, burada tələbələrin və əməkdaşların fiziki sağlamlığı, asudə vaxtlarının səmərəli təşkili istiqamətində məqsədyönlü kompleks tədbirlər həyata keçirilir. Universitetimiz nəinki təhsil, idman sahəsində də böyük uğurlar əldə edir. Fəxr edirik ki, bizim ölkəmizi beynəlxalq idman aləmində layiqincə təmsil edən idmançı tələbələrimiz var.
Sonra qaliblərin mükafatlandırılmasına başlanıldı.Ümumi nəticəyə görə, I yerə Mühəndislik, II yerə Kimya və biologiya, III yerə Riyaziyyat fakültəsi layiq görüldü.
Rektor qaliblərə fəxri fərman, kubok və qiymətli hədiyyələr təqdim etdi.
Çıxışçılar da öz növbələrində spartakiadanın yüksək səviyyədə təşkil olunmasına görə universitet rəhbərliyinə dərin minnətdarlıqlarını bildirdilər.
Mükafatlandırma mərasimindən sonra Ulu öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümünə həsr olunmuş tələbələr arasında spartakiadaya start verildi.

Home | News | THE WINNERS OF SPARTAKIAD AWARDED
According to Order of President Ilham Aliyev on declaring 2019 “Year of Nasimi”, a series of events arranged at our University. Spartakiad on 3 types of sports (chess, checkers and backgammon) among faculties was held between co-workers of Sumgayit State University and Sumgayit State Technical College under SSU.
On April 4, award ceremony of winners was held at Sports hall. Launching the ceremony, rector of University Professor Elkhan Huseynov notified importance of this kind of events in terms of provision and promotion of sport among employees. Speaking about President Ilham Aliyev’s special care and attention to the advancement of sport, rector emphasized that gained achievements and medals in various international competitions by Azerbaijani sportsmen prove this improvement. This care and attention also has impact on sports life of Sumgayit State University. The University gains great achievements not only in education, but also in sport. We are proud that we have students, who represent our country in international sports arena worthily.
Then, awarding got started. According to the results, Engineering faculty was awarded I place, Chemistry and biology faculty II, Mathematics faculty III place.
Rector presented honorary diplomas, cups and presents to winners. They expressed gratitude to University administration for organization of spartakiad in a high level.
After the ceremony, the spartakiad started off among students dedicated to 96th anniversary of national leader Heydar Aliyev.