Əsas səhifə | Xəbərlər | Tələbələrimiz sertifikata layiq görüldülər
Bakı Ali Neft Məktəbində ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümünə həsr olunmuş Tələbələrin I Respublika elmi konfransları başa çatdı.
Qonaqları salamlayan BANM-in rektoru Elmar Qasımov Ali Məktəbdə 15 aprel tarixindən etibarən keçirilən konfransların yekunu barədə məlumatları iştirakçılarıların diqqətinə çatdırdı. Çoxsaylı bölmələrdən ibarət üç geniş başlıq altında – “Kimya və kimya mühəndisliyində perspektivlər”, “Keyfiyyətli enerji, keyfiyyətli xidmət” və “Yüksək texnologiyalar- innovativ tətbiqlər” mövzuları çərçivəsində təşkil olunmuş konfranslara ölkəmizdə fəaliyyət göstərən ali təhsil müəssisələri və AMEA-nın institutlarını təmsil edən ümumilikdə 177 nəfər tələbə və gənc alimin müraciət etdiyini bildirdi və hər bir iştirakçını fəal olmağa səslədi.
Qeyd edək ki, universitetimizin Mühəndislik fakültəsinin bir qrup tələbəsi: Tayfun Hacılı, Şəfiqə Kazımova, Zahir Tahirli, Fidan Sarıyeva, Seymur Talıbov, İlkin Əhmədli konfransda iştirak edərək sertifikata layiq görüldülər.

Home | News | OUR STUDENTS WERE AWARDED CERTIFICATES
I Republican Scientific Conference of Students concluded at Baku Higher Oil School, which was dedicated to 96th anniversary of National leader Heydar Aliyev.
Hailing the guests, rector of BHOS Elmar Gasimov gave information to attendees about results of conferences held since April 15. He said: “The conferences organized under 3 extensive headlines consisting of several sections: Perspectives in chemistry and chemical engineering; Qualitative energy and qualitative service; High technologies-innovative applications. 177 students and young scientists from higher education institutions of our country and institutes of ANAS applied to these conferences.”
A group of students of the Faculty of Engineering of SSU took part in the conference and awarded certificates: Tayfun Hajili, Shafiqa Kazimova, Zahir Tahirli, Fidan Sariyeva, Seymur Talibov and Ilkin Ahmadli.