Tələbəmiz “Hüsnü-cəmal, əqli kamal” adlı ali məktəblərarası bədii qiraət müsabiqəsində III yerə layiq görüldü
Aprelin 20-də Beynəlxalq Muğam Mərkəzində ADMİU-nun təşkil etdiyi Azərbaycan bədii və fəlsəfi fikrində dərin iz qoymuş mütəfəkkir şair İmadəddin Nəsiminin 650 illik yubileyinə həsr olunmuş “Hüsnü-cəmal, əqli kamal” adlı ali məktəblərarası bədii qiraət müsabiqəsi yekunlaşdı. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 11 yanvar tarixli Sərəncamına əsasən 2019-cu ilin “Nəsimi ili” elan edilməsi ilə bağlı Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetində keçirilməsi nəzərdə tutulmuş silsilə tədbirlərin tərkib hissəsi olan ali məktəblərarası bədii qiraət müsabiqəsi Nəsimi irsinin müasir humanitar düşüncənin tələbləri kontekstində aktuallığının vurğulanması, milli mədəni-mənəvi dəyərlərin təbliği məqsədini qarşıya qoymuşdur.
Qeyd edək ki, universitetimizin Tarix və coğrafiya fakültəsinin III kurs tələbəsi Əliyar Rəfiyev “Hüsnü-cəmal, əqli kamal” adlı ali məktəblərarası bədii qiraət müsabiqəsində III yerə çıxaraq diplom və pul mükafatına layiq görüldü.

OUR STUDENT AWARDED III PLACE IN POETRY READING ENTITLED “HUSNU-CAMAL, AGLI KAMAL”
On April 20, poetry reading among universities entitled “Husnu-camal, agli kamal” dedicated to 650th anniversary of outstanding Azerbaijani poet and thinker Imadaddin Nasimi concluded at International Mugham Center.
Poetry reading, which was one of the events held at Azerbaijan State University of Culture and Arts within declaration of 2019 as “Year of Nasimi” by the Decree of President Ilham Aliyev dated January 1, aimed emphasizing actuality of Nasimi heritage in context of demands of modern humanitarian thinking and significance in terms of promoting national and spiritual values.
Junior student of the Faculty of History and Geography of our university Aliyar Rafiyev was awarded III place and diploma in poetry reading “Husnu-camal, agli kamal”.