Universitetin rektoru professor Elxan Hüseynov şura üzvlərini salamladı və gündəlikdə duran məsələlərin müzakirəsinə başlamazdan öncə Kimya və biologiya fakültəsinin dekanı dosent M.Muradovu, Fizika və elektroenergetika fakültəsinin dekanı dosent T.Əhmədovanı və Filologiya fakültəsinin dekanı dosent S.Həmzəyevanı dekan vəzifəsinə seçilmələri münasibəti ilə təbrik etdi və onlara məsulliyyətli işlərində uğurlar arzuladı.
Sonra Elmi Şuranın gündəliyi təsdiq olundu.
Təhsil və elm üzrə komissiyanın sədri professor Məhəmmədəli Zərbəliyev SDU-nun nəzdində fəaliyyət göstərən Sumqayıt Dövlət Texniki Kollecində tədrisin vəziyyəti haqqında məlumat verdi.
Doktorantura və magistratura şöbəsinin müdiri dosent Sabir Xəlilov II kurs magistrantlarının elmi-tədqiqat, elmi-pedaqoji təcrübələrinin və attestasiyalarının nəticələri barədə məlumat verdi.
Avropa İttifaqının Twininq proqramının və “Azərbaycanda ali təhsilin gücləndirilməsinə dəstək” layihəsi çərçivəsində SDU-da pilot kimi seçilmiş ixtisaslar üzrə özünütəhlil hesabatı barədə Xarici dillər kafedrasının müdiri professor Nigar İsgəndərova məlumat verdi. Qeyd olundu ki, özünütəhlil istiqamətində universitetimizdə aparılan işlər Azərbaycan Respublikasının hüquqi normativ təlimatlarına və beynəlxalq standartların tələblərinə uyğun formada aparılmış və Təhsil Nazirliyi tərəfindən yüksək qiymətləndirilmişdir.
Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümü münasibətilə keçiriləcək tədbirlər haqqında Humanitar məsələlər üzrə prorektor dosent Ramiz Hüseynov məlumat verdi. Qeyd etdi ki, 10 may 1923-cü il Ulu öndər Heydər Əliyevin doğum günüdür, bu tarixdən 96 il ötür. Ulu öndərin xatirəsini yad etmək məqsədi ilə universitetdə silsilə tədbirlər keçiriləcək.
Sonda Elmi Şuraya daxil olan tədris vəsaitləri müzakirə olundu və nəşr olunmasına icazə verildi. Bununla da, Elmi Şuranın iclası yekunlaşdı.

THE FOLLOWING MEETING OF SCIENTIFIC BOARD
University rector Professor Elkhan Huseynov hailed Board members and before discussing issues on agenda, congratulated dean of Chemistry and biology faculty docent M.Muradov, dean of Physics and electroenergetics faculty docent T.Ahmadova and dean of Philology faculty docent S.Hamzayeva on occasion of their election to the dean position and wished them success.
Afterwards the agenda of Scientific Board confirmed.
Chairman of Commission on science and education Professor Mahammadali Zarbaliyev gave information about the state of education at Sumgayit State Technical College.
Head of Doctorate and Master programs Office docent Sabir Khalilov delivered speech about results of research works, pedagogical internship and attestation of II course master students.
Chairwoman of Foreign languages department Professor Nigar Isgandarova gave information about self-analysis report on the specialties chosen as a pilot in SSU within Twinning program of European Union and the project “Support to strengthening higher education system in Azerbaijan”. The works executed in our university in direction of self-analysis have been conducted proper to legal normative instructions of Azerbaijan Republic and international standards and highly appreciated by Ministry of Education.
Vice-rector on Humanitarian Issues docent Ramiz Huseynov gave information about the events to be held on occasion of 96th anniversary of national leader Heydar Aliyev. He pointed out that a series of events will be held at the university for commemorating great leader.
At the end teaching aids which were presented to Scientific Board were discussed and permitted to be published. Thus, the meeting of Scientific Board concluded.