Tələbələrimiz sərgiyə baxış keçirdilər
Sumqayıt şəhərinin 70 illik yubileyi ilə bağlı olaraq Sumqayıt Dövlət Rəsm Qalereyasında sərgi təşkil olundu. Universitetin Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin təşkilatçılığı ilə bir qrup tələbə sərgiyə baxış keçirdi.
Sərgidə sumqayıtlı rəssamların, eləcə də, dekorativ və tətbiqi sənət ustalarının əl işləri, bəzək əşyaları nümayiş olundu.
Sumqayıt Dövlət Rəsm Qalereyasının direktoru Ellada Həsənova qalereyanın yaranması, fəaliyyəti haqqında ətraflı məlumat verdi, mədəniyyət ocağının bədii–estetik zövqün formalaşmasında, gənc rəssamların inkişafındakı rolundan bəhs etdi.
Tələbələrimiz sumqayıtlı rəssamların rəsm əsərlərinə tamaşa etdilər. Sərgidə nümayiş olunan əl işləri tələbələr tərəfindən böyük maraqla qarşılandı.

OUR STUDENTS BEHELD THE EXHIBITION
The exhibition was organized at Sumgayit State Art Gallery related with 70th anniversary of Sumgayit city. A group of students of our university viewed the exhibition by the organization of Student Trade Union Committee.
The works of Sumgayit artists, and also handicrafts of decorative and applied art masters, decorations were demonstrated in the exhibition.
Director of Sumgayit State Art Gallery Ellada Hasanova gave wide information about establishment and activity of the gallery. She emphasized the role of the Gallery in formation of artistic and esthetic taste and advancement of young painters.