Ümummilli lider Heydər Əliyevin əziz xatirəsi daim qəlbimizdə yaşayacaq
Mayın 7-də Mühəndislik fakültəsində ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümünə həsr olunmuş “Daim qəlbimizdə” adlı tədbir keçirildi.
Tədbiri giriş sözü ilə fakültənin dekanı dosent Ulduz Ağayev açaraq Heydər Əliyevin Azərbaycan tarixindəki rolundan geniş söhbət açdı. Bildirdi ki, Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyev müasir dünya tarixinə parlaq və silinməz iz qoymuş böyük şəxsiyyət, qeyri-adi zəka, fitri istedad sahibi, müdrik dövlət xadimi kimi düşmüşdür. Müstəsna xidmətləri ilə əbədilik qazanan ümummilli lider Heydər Əliyevin mənalı həyat yolu, zəngin və çoxşaxəli irsi tükənməz ibrət məktəbidir. Bu gün Azərbaycanın müstəqil dövlət kimi mövcudluğu, ölkəmizdə əldə edilən böyük inkişaf ümummilli liderimizin əzmkar, yorulmaq bilməyən fəaliyyətinin, onun müəyyənləşdirdiyi siyasi kursun nəticəsidir. Şərəfli ömrünün yarım əsrdən çox hissəsini Azərbaycan dövlətinin qorunmasına və möhkəmləndirilməsinə, vətənimizin tərəqqisinə və çiçəklənməsinə həsr edərək xalqımızın qəlbində özünə möhkəm abidə ucaltmışdır. Ümummilli liderimiz Heydər Əliyevin əziz xatirəsi daim qəlbimizdədir.
Ümummilli liderin anadan olmasının 96-cı ildönümünə həsr olunmuş tədbirdə tələbələr Ulu öndər Heydər Əliyevin həyatı və fəaliyyətindən, Azərbaycan Respublikasının dövlətçiliyində onun xidmətlərindən, bu siyasətin ölkə başçısı İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirilməsindən bəhs etdilər. Ümummilli lider Heydər Əliyevin Azərbaycana, doğma xalqına həsr edilmiş ömür yolu bu günün və gələcəyin gəncləri üçün parlaq nümunə, tərbiyə məktəbi olduğunu bildirdilər.
Ulu öndərin keçdiyi şərəfli həyat yoluna həsr olunmuş videoçarx nümayiş etdirildi. Tədbir tələbələrin ifasında bədii kompozisiya ilə davam etdirildi.

Home | News | GREAT LEADER HEYDAR ALIYEV’S MEMORY WILL ALWAYS LIVE IN OUR HEARTS
On May 7, the event entitled “Always in our hearts” was held at Engineering faculty dedicated to 96th anniversary of national leader Heydar Aliyev.
At first, Heydar Aliyev was commemorated with one minute silence.
Then dean of faculty docent Ulduz Aghayev launched the event with welcome speech and spoke about the role of Heydar Aliyev in Azerbaijani history. “The fate of the Azerbaijani state is tightly connected with the life of the national leader. Today, Azerbaijan is on the way of constant development which promises bright future to our country due to the wise policy and strategy that has been pursued by Heydar Aliyev. The great achievements gained in our country are the outcomes of his activity and determined political course. Heydar Aliyev was a politician born for great politics, who could express himself in solution of not only domestic, but also world-wide issues. His memory is always in our hearts”.
The students talked about life and activity of national leader Heydar Aliyev, his services in the statehood of Azerbaijan Republic and continuation of this policy by President Ilham Aliyev. They noted that his lifeway, devoted to Azerbaijan and the nation is a bright sample and educational school for youth.
In the end the video demonstrated, dedicated to glorious lifeway of great leader. The event went on with artistic composition performed by students.