İqtisadçı tələbələrimiz Şamaxıda yerləşən tədris mərkəzinə ekskursiya etdilər
Sumqayıt Dövlət Universiteti ilə Vergilər Nazirliyi Tədris Mərkəzi arasında birgə təhsil, elmi-tədqiqat sahələri üzrə qarşılıqlı əlaqələrin yaradılması və inkişaf etdirilməsi, iqtisadyönümlü ixtisaslar üzrə bakalavr səviyyəsində təhsil alanların istehsalat və magistrantların elmi-tədqiqat təcrübələrinin təşkili, təlim və kursların keçirilməsi, professor-müəllim heyətinə elmi-tədqiqat işlərinin aparılması üçün müvafiq şəraitin yaradılması, birgə tədbirlərin, o cümlədən ekskursiyaların, treninqlərin, seminar, dəyirmi masa, konfrans və forumların təşkili, dərs vəsaitlərinin, monoqrafiyaların hazırlanması üzrə əməkdaşlıq müqaviləsi çərçivəsində mərkəzin Şamaxıda yerləşən inzibati binasına tələbələrin tanışlıq xarakterli ekskursiyası təşkil edildi.
Ekskursiyada universitetin İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı dosent Aynurə Yəhyayeva, dekan müavini Sədaqət Əliyeva, Maliyyə və mühasibat uçotu kafedrasının müdiri dosent Loğman Abdullayev, baş müəllim Bəxtiyar Davudov və tələbələr iştirak etdilər.
Tədris mərkəzinin Tədris və metodika şöbəsinin rəisi Ramiz Məhərrəmov tələbələrə mərkəzin yaranması və fəaliyyəti barədə məlumat verdi, onları mərkəzin inzibati binası, vergi muzeyi ilə yaxından tanış etdi, Azərbaycanın vergi sisteminin tarixi inkişafı, son zamanlar vergi sistemində həyata keçirilən islahatlar, Vergi Məcəlləsində edilmiş dəyişikliklərin zəruriliyi və əhəmiyyəti barədə növbəti mərhələ kimi vergi inzibatçılığının təkmilləşdirilməsi istiqamətində ararılan islahatlar barədə danışdı. Tələbələri maraqlandıran suallar cavablandırıldı.

Home | News | OUR ECONOMIST STUDENTS VISITED TRAINING CENTER IN SHAMAKHI
The excursion was arranged for students to administrative building of Training Center in Shamakhi within the framework of cooperation agreement signed between Sumgayit State University and Ministry of Taxes Training Center in the field of education and scientific research, organizing internship of students, holding free trainings and courses on the organization of works of information-communication technologies, creating favorable circumstances to professor-teacher staff in order to conduct scientific-research works, arranging joint events, excursions, trainings, seminars, round tables, conferences and forums, preparing textbooks and monographs for new specialties.
Dean of the Faculty of Economics and management docent Aynura Yahyayeva, deputy dean Sadagat Aliyeva, head of Department of Finance and accounting docent Loghman Abdullayev, senior lecturer Bakhtiyar Davudov and students took part in the excursion.
Chief of Training and methodology department of Training Center Ramiz Maharramov gave information to students about establishment and activity of the Center and displayed administrative building and tax museum. He talked about historical advancement of Azerbaijani tax system, reforms conducted recently in tax system, significance of amendments made in Tax Code. In the end the students’ questions responded.