Əsas səhifə | Xəbərlər | Tələbələrimiz yüngül atletika yarışında qalib oldular
Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi və Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi tərəfindən təsdiq olunmuş təqvim planına əsasən “Gənclik” Tələbə İdman Cəmiyyətinin təşkilatçılığı ilə ali təhsil müəssisələrinin tələbələri arasında “XIV Respublika Universiadası” keçirilir. Yarışlar idmanın 10 növü üzrə keçirilir və ümumilikdə min nəfərdən artıq tələbəni əhatə edir.
Mayın19-da Azərbaycan Dövlət Bədən Tərbiyəsi və İdman Akademiyasının stadionunda ali məktəblər arasında yüngül atletika üzrə Respublika çempionatı keçirildi. Yüngül atletika idman növü üzrə keçirilən yarışlarda tələbələrimiz uğurla çıxış edərək qalib oldular.
100 m məsafə qaçışda İksanov İlham I yerə, 400 m məsafəyə qaçışda Əliyev Zaur I yerə, yadro itələmək üzrə Babayev Nurəhməd I yerə, uzunluğa tullanma növü üzrə İksanov İlham I yerə və ümumi nəticələrə görə Sumqayıt Dövlət Universitetinin komandası I yerə layiq görülüb.

Home | News | OUR STUDENTS WERE WINNERS IN THE COMPETITION OF ATHLETICS
XIV Republican Universiade is held among the students of higher education institutions, by the organization of “Youth” Student Sports Society according to calendar plan approved by Youth and Sports Ministry and Education Ministry of Azerbaijan. The competition is held on 10 types of sport and covers more than 1000 students.
On May 19, Republican championship was held on Athletics among universities in the stadium of Azerbaijan State Academy of Physical Education and Sport.
Our students actively participated in the competition: Iksanov Ilham was awarded I place on 100 meters running and long jump, Aliyev Zaur I place on 400 meters running, Babayev Nurahmad I place on shot put. The team of Sumgayit State University was awarded I place.