Əsas səhifə | Xəbərlər | Cocuq Mərcanlı kənd tam orta məktəbinin direktoru SDU-nun qonağı oldu
Bu günlərdə Sumqayıt Dövlət Universitetinin İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin professor-müəllim və tələbə heyəti Cəbrayıl rayonu Novruz Aslanov adına Cocuq Mərcanlı kənd tam orta məktəbinin kollektivi ilə görüşmüşdür. Görüşün nəticəsi olaraq iyunun 11-də məktəbin direktoru Zamin Həziyev Sumqayıt Dövlət Universitetinin qonağı oldu.
Qonağı salamlayan SDU-nun rektoru professor Elxan Hüseynov onun universitetə gəlişindən şad olduğunu bildirdi. Qeyd etdi ki, 2016-cı ilin aprel döyüşləri Azərbaycan xalqının heç vaxt erməni işğalı ilə barışmayacağını, xalqın arzu və istəyini reallaşdıracaq ordumuzun şəxsi heyətinin daim döyüşə hazır olduğunu göstərdi. Aprel zəfəri sübut etdi ki, Azərbaycan Ordusunun şəxsi heyəti istənilən an Böyük Qələbəni də qazanmağa qadirdir. Məhz bu qələbənin nəticəsində ordumuz bir sıra strateji yüksəklikləri və yaşayış məntəqəsini düşməndən azad etməklə, üstünlüyü təmin etdi. İşğaldan azad olunmuş Cocuq Mərcanlı kəndində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin göstərişi ilə abadlıq və quruculuq işləri aparılır. Əlbəttə, bu böyük qayıdışın başlanğıcıdır. İnanırıq ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə ərazi bütövlüyümüz tezliklə bərpa olunacaq.
Məktəbin direktoru Zamin Həziyev universitetin bir qrup professor-müəllim və tələbə heyətinin Cəbrayıl rayonu Novruz Aslanov adına Cocuq Mərcanlı kənd tam orta məktəbinin kollektivi ilə görüşündən məmnun qaldığını, SDU-nun hədiyyə etdiyi məktəb ləvazimatlarının şagirdlərin böyük marağına səbəb olduğunu qeyd etdi. Faydalı və xeyirxah təşəbbüsə görə professor Elxan Hüseynova, o cümlədən İqtisadiyyat və idaretmə fakültəsinin professor-müəllim və tələbə heyətinə öz minnətdarlığını ifadə etdi və rektor professor Elxan Hüseynova təşəkkür məktubunu təqdim etdi.

PRINCIPAL OF SECONDARY SCHOOL OF JOJUG MARJANLI VISITED SSU
On these days lecturers and students of Economics and management faculty of Sumgayit State University met the collective of secondary school of Jojug Marjanli named after Novruz Aslanov. After this meeting the principal of the school Zamin Haziyev visited Sumgayit State University on June 11.
Hailing the guest, Rector of university prof.Elkhan Huseynov expressed his satisfaction on his visit. He said, “2016 April fights showed Azerbaijani soldiers’ combat and moral-psychological preparation. These battles once more demonstrated the state power and military strength, unity, solidarity and patriotism of the people and perseverance for returning invaded lands. Renovation and construction works have been executed by the instruction of President of Azerbaijan Republic Ilham Aliyev. Certainly, it is the start of repatriation. We believe that our territorial integrity will be restored soon under the leadership of Supreme Commander-in-Chief President Ilham Aliyev.”
The principal Zamin Haziyev notified that the collective of his school have been satisfied with the meeting with the lecturers and students of university and schoolchildren accepted school supplies with great interest, which were given to them as present by SSU. He thanked to Professor Elkhan Huseynov, as well as lecturers and students of Economics and management faculty for benevolent initiative. Zamin Haziyev presented gratitude letter to prof.Elkhan Huseynov.