Təhsil naziri Tələbə yay məktəbinin təşkili ilə bağlı Rusiya-Azərbaycan Ali Təhsil Müəssisələri Assosiasiyasının həmsədrləri ilə görüşdü
İyulun 17-də Təhsil naziri cənab Ceyhun Bayramov ölkəmizdə keçirilən “Odlar Yurdu Azərbaycana səyahət” adlı Yay məktəbinin təşkili ilə bağlı Rusiya-Azərbaycan Ali Təhsil Müəssisələri Assosiasiyasının həmsədrləri ilə görüşdü.
Görüş zamanı iki ölkə arasında yüksək səviyyəli siyasi və tarixi əlaqələrdən bəhs edildi. Azərbaycan Respublikası ilə Rusiya Federasiyası arasında təhsil sahəsinin bir çox istiqamətləri üzrə geniş əməkdaşlığın mövcudluğu vurğulandı və birgə həyata keçirilən layihələrlə bağlı məlumat verildi. Həmçinin ötən müddət ərzində assosiasiyanın işinin yekunları müzakirə edildi və gələcəkdə yerinə yetiriləcək yeni məsələlər planlaşdırıldı, xüsusilə də bu ilin noyabr ayında Rusiya-Azərbaycan Universitetləri Assosiasiyasının III forumunun Bakıda keçirilməsi ilə bağlı razılığa gəlindi.
Rusiya-Azərbaycan Ali Təhsil Müəssisələri Assosiasiyasının həmsədrləri Azərbaycan tərəfdən SDU-nun rektoru professor Elxan Hüseynov və Rusiya tərəfdən həmsədri UDNTU-nun rektoru akademik Ramil Baxtizin Tələbə yay məktəbinin keçrilməsində göstərdiyi dəstəyə görə Təhsil naziri cənab Ceyhun Bayramova təşəkkürlərini bildirdilər.
Qeyd edək ki, 14–21 iyul 2019-cu il tarixlərində keçirilən Tələbə yay məktəbi Sumqayıt Dövlət Universiteti tərəfindən təşkil olundu. Tələbə yay məktəbində Rusiya Federasiyası və yerli ali təhsil müəssisələrinin ümumilikdə 70-ə yaxın tələbəsi iştirak edir.

Home | News | MINISTER OF EDUCATION MET WITH THE CO-CHAIRS OF THE ASSOCIATION OF RUSSIAN-AZERBAIJANI UNIVERSITIES IN CONNECTION WITH THE ORGANIZATION OF THE STUDENT SUMMER SCHOOL
Yerləşdirilmə tarixi : 17 July 2019 17:22
MINISTER OF EDUCATION MET WITH THE CO-CHAIRS OF THE ASSOCIATION OF RUSSIAN-AZERBAIJANI UNIVERSITIES IN CONNECTION WITH THE ORGANIZATION OF THE STUDENT SUMMER SCHOOL
On July 17, Education Minister Jeyhun Bayramov met with the co-chairs of the Association of Russian-Azerbaijani Universities in connection with the organization of the Summer School "Travel to the Land of Fire Azerbaijan".
During the meeting, the participants stressed that there are political and historical ties at the highest level between the two countries. The meeting participants reported that the Republic of Azerbaijan and the Russian Federation cooperate in many areas of education. Also discussed ongoing joint bilateral projects and the results of the work of the Association over the past period and issues that need to be carried out in the future are planned. Of particular note is the fact that an agreement was adopted on holding the III Forum of the Association of Russian-Azerbaijani Universities in Baku.
Co-chairs of the Association of Russian-Azerbaijani Universities, rector of SSU, Professor Elkhan Huseynov from the Azerbaijani side and Rector of USOTU Academician Ramil Bakhtizin from the Russian side thanked Education Minister Jeyhun Bayramov for his help and support in organizing and conducting the Summer School.
It should be noted that the Student Summer School, held on July 14-21, was organized by Sumgayit State University. About 70 students from universities of the Russian Federation and the Republic of Azerbaijan participated in the Summer School.