Dağıstan Dövlət Universitetinin rektoru Yay məktəbinin uğurla başa çatdığına görə minnətdarlığını bildirib
Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin dəstəyi və Azərbaycan-Rusiya Ali Təhsil Müəssisələri Assosiasiyasının təşəbbüsü ilə iyulun 15-dən 21-dək Sumqayıt Dövlət Universitetində (SDU) "Odlar Yurdu Azərbaycana səyahət” Tələbə Yay Məktəbi işini uğurla başa çatdığına görə Dağıstan Dövlət Universitetinin rektoru M.X.Rabadanov SDU-nun rektoru E.B.Hüseynova təşəkkür məktubu ünvanladı.
Məktubda qeyd edilib ki, universitetimizi “Odlar yurdu Azərbaycana səyahət” Tələbə yay məktəbində iştirak etmək üçün dəvət etdiyinizə görə Sizə dərin və səmimi minnətdarlığımı bildirirəm.Bu formatda tədbirlər, sözsüz ki, təhsil, akademik mobillik və yeni tərəfdaşlıq münasibətlərinin qurulması sahəsində Rusiya və Azərbaycanın beynəlxalq əməkdaşlığının inkişafı baxımından olduqca əhəmiyyətlidir. Ümidvaram ki, bizim çox yüksək qiymətləndirdiyimiz bu isti münasibət gələcəkdə həm dövlətlərarası, həm də universitetlərarası əməkdaşlıq səviyyəsində daha da möhkəmlənəcək.

Home | News | RECTOR OF DAGESTAN STATE UNIVERSITY EXPRESSED HIS GRATITUDE FOR SUCCESSFUL HOLDING OF SUMMER SCHOOL
Yerləşdirilmə tarixi : 26 July 2019 12:43
RECTOR OF DAGESTAN STATE UNIVERSITY EXPRESSED HIS GRATITUDE FOR SUCCESSFUL HOLDING OF SUMMER SCHOOL
Rector of Dagestan State University M.Kh.Rabadanov sent gratitude letter to rector of SSU E.B.Huseynov for successful holding of Student Summer School “Travel to the Land of Fire Azerbaijan”, which was organized by the support of the Ministry of Education and the initiative of the Association of Russian-Azerbaijani Universities from 15 to 21 July.
It was noted in the letter: “I express to You my deep and sincere gratitude for the invitation to our university to take part in “Travel to Land of Fire Azerbaijan” Student Summer School. This kind of events is of great importance for the development of international cooperation between Russia and Azerbaijan in the field of education, academic mobility, the establishment of new partnerships. I express the hope that our warm relations, which we very much appreciate, will continue to be strengthened, both at the interstate and at the level of cooperation between universities”.