Sumqayıt Dövlət Universitetinə qəbul olmuş tələbələrin sənəd qəbulu davam edir
2019-2020-ci tədris ili üçün Sumqayıt Dövlət Universitetinə qəbul olunmuş tələbələrin sənəd qəbulu davam edir. 7 fakültə üzrə aparılan sənəd qəbulunun asan və rahat keçməsi üçün universitetdə Sənəd Qəbulu Komissiyası (SQK) yaradılıb. Dekan, dekan müavinləri, tütorlar və məsul şəxslərin iştirakı ilə aparılan sənəd qəbulu prosesinə həmçinin universitetin könüllü tələbələri də dəstək verirlər.
Qeyd edək ki, Təhsil Nazirliyinin Kollegiyasının məlum qərarına əsasən ödənişli əsaslarla universitetə qəbul olunan tələbələrə təhsil haqlarını yarımillik üzrə ödəmək üçün lazımi şərait yaradılır. Sənədlərin qəbulu prosesi avqustun 15-dən 27-dək hər gün saat 9:00-17:00–dək universitetin əsas tədris binasının 1-ci mərtəbəsində keçirilir.
SDU rəhbərliyi və kollektivi tələbə adını qazanan gəncləri və onların valideynlərini təbrik edir, təhsildə uğurlar arzulayır.

Home | News | ADMISSION OF STUDENTS’ DOCUMENTS IS KEEPING ON AT SUMGAYIT STATE UNIVERSITY
Admission of students’ documents for 2019/2020 academic year is keeping on at Sumgayit State University. For quick and convenient reception of documents, which is carried out in 7 faculties, Document Admission Commission (DAC) has been established. The deans of faculties of the university as well as deputy deans, tutors and volunteer students of the university are actively involved in the registration of students.
It should be noted that, on the basis of decision of the Board of the Ministry of Education, the necessary conditions are created for six-month tuition for students who have entered the university. The process of admission of documents is carried out from August 15 to 27 from 9.00 to 17.00 on the 1st floor of the main building.
The management and staff of the university congratulate freshmen on their admission to SSU and wish them success in life and study.