Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun startup komandası “İnnocamp” düşərgəsində sertifikatla mükafatlandırıldı
Yerləşdirilmə tarixi : 03 Sentyabr 2019 11:45
SDU-nun startup komandası “İnnocamp” düşərgəsində sertifikatla mükafatlandırıldı
Avqustun 29-dan 31-dək Şamaxıda startapçı tələbələr üçün “İnnocamp” innovasiya yay düşərgəsi keçirildi. Düşərgədə Bakı, Sumqayıt, Naxçıvan, Lənkəran, Gəncə, Mingəçevir, Şəki, Sabirabad, Zaqatala, Şamaxı, Göyçay və Tovuz şəhərlərində baş tutmuş startap turlarının finalçıları iştirak etdi. 18 komandanı təmsil edən 54 tələbə üçün marketinq, dizayn və təqdimatların hazırlanması üzrə təlimlər keçirildi.
Düşərgədə Sumqayıt Dövlət Universitetinin startup komandası uğurla təmsil olundu. Komanda üzvləri Tayfun Hacılı, Vüsal Hacıyev, Seymur Talıbov, Zahir Tahirli düşərgədə "Part of me " layihəsini təqdim etdilər. Layihənin məqsədi ölkəmizdə əlillər üçün suni ayağın daha ucuz qiymətə hazırlanması idi. Komandamız 3 gün davam edən təlimlərdə aktiv iştirak etdi və öz startaplarının inkişafı üçün mütəxəssislərdən dəyərli məlumatlar aldı.
İştirakçılara startup ekosistemi, ideyanı biznesə çevirməyin yolları barədə məlumat verildi. Düşərgədə bu sahədə bilik mübadiləsi aparıldı və ümumi ekosistemin formalaşdırılması müzakirə edildi.
Qeyd edək ki, “İnnocamp” innovasiya yay düşərgəsi Şamaxıda Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi, Heydər Əliyev Fondunun “Regional İnkişaf” İctimai Birliyi, Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondu, BMT-nin İnkişaf Proqramı, “İ2B-İdeyadan Biznesə” layihəsi çərçivəsində keçirildi.

Home | News | STARTUP TEAM OF SSU AWARDED CERTIFICATE AT “INNOCAMP” SUMMER CAMP
From August 29 to 31, “Innocamp” innovation summer camp took place in Shamakhi for startup students. The finalists of startup tours, which were held in Baku, Sumgayit, Nakhchivan, Lankaran, Ganja, Mingachevir, Shaki, Sabirabad, Zagatala, Shamakhi, Goycay and Tovuz took part in the camp. The trainings organized for 54 students that represented 18 teams on marketing, design and presentation preparation.
Startup team of Sumgayit State University represented in the camp successfully. Team members Tayfun Hajili, Vusal Hajiyev, Seymur Talibov, Zahir Tahirli presented “Part of me” project. The project aims to prepare artificial leg at a low price for disabled people. They actively participated in the trainings that lasted 3 days and got precious information from specialists.
The participants got informed about startup ecosystem and the ways of converting idea to business.
It is worth to note that “Innocamp” innovation summer camp was held by Ministry of Transport, Communications and High Technologies, Regional Development Public Unity of Heydar Aliyev Foundation, Youth Foundation of Azerbaijan Republic within Development Program of UNO and “I2B-from idea to business” project.