Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşlarımız Tvinning beynəlxalq layihəsi çərçivəsində seminarda iştirak etdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 09 Oktyabr 2019 15:48
Əməkdaşlarımız Tvinning beynəlxalq layihəsi çərçivəsində seminarda iştirak etdilər
Oktyabrın 8-də Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetində Azərbaycan Təhsil Nazirliyinin dəstəyi ilə Tvinning beynəlxalq layihəsi çərçivəsində “Təlim nəticələrinin qiymətləndirilməsi” mövzusunda seminar keçirildi.
Tədbirdə Sumqayıt Dövlət Universitetini İnformasiya və kompüter texnikası kafedrasının müdiri dosent Qadir Mansurov, Qiymətləndirmə və keyfiyyətə nəzarət bölməsinin müdiri dosent Xəlil Alıyev, İnformatika kafedrsının baş müəllimi AygünTağıyeva, Neft kimyası və kimya mühəndisliyi kafedrasının dosenti Qorxmaz Bayramov, Fizika və onun tədrisi metodikasının kafedrasının müdiri dosent Fuad Məmmədov təmsil etdilər.
Seminarın məqsədi təlim nəticələrinin yazılması və qiymətləndirilməsinə dair bilgilərin və məlumatların təlim iştirakçılarına aşılanmasıdır.
Tədbiri açılış nitqi ilə Təhsil Nazirliyinin baş məsləhətçisi Azad Axundov açaraq, layihənin əsas məqsədinin Azərbaycanın ali təhsil sistemini kompetensiyalara, təlim nəticələrinə və tələbəyönümlü yanaşmaya uyğunlaşdırmaq olduğunu vurğuladı. Açılış nitqindən sonra çıxış üçün söz xarici ekspertlərə verildi. Xarici ekspert kimi Latviya təmsilçisi Mara Jure “Təlim nəticələrinin yazılması və qiymətləndirilməsi” mövzusunda təqdimatla çıxış etdi.Təqdimatdan sonra seminar iştirakçıları dörd yarımqrupa bölünərək, praktiki tapşırıqları yerinə yetirdilər.

SSU LECTURERS TOOK PART IN THE SEMINAR WITHIN TWINNING PROJECT
On October 8, Azerbaijan State Pedagogical University hosted the seminar on “Evaluation of training results” within international Twinning project by support of Ministry of Education of Azerbaijan.
Sumgayit State University was represented in the event by head of the Department of Information and Computer technics docent Gadir Mansurov, head of the Evaluation and Quality Assurance Section docent Khalil Aliyev, senior lecturer of Informatics department Aygun Taghiyeva, docent of Department of petrochemistry and chemical engineering Gorkhmaz Bayramov and head of the Department of Physics and its teaching methods Fuad Mammadov.
The seminar aimed at delivering information about recording and evaluating training results to the participants.
Commencing the event by welcome speech, senior consultant of Education Ministry Azad Akhundov notified that the main purpose of the project is to adapt higher education system of Azerbaijan to competences, training results and student-centered approach. Afterwards expert Mara Jure from Latvia delivered presentation on “Record and evaluation of training results”. After presentation seminar participants did practical tasks in 4 subgroups and discussed the results.