Mühasibat uçotu və audit ixtisası üzrə təhsil alan tələbələrə məharət dərsi keçirildi
Oktyabrın 29-da İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin Mühasibat uçotu və audit ixtisası üzrə təhsil alan tələbələrinə Respublika İqtisadi Araşdırmalar və Tədris Mərkəzinin vitse - prezidenti, praktiki mühasibatlıq üzrə təlimçi Radil Fətullayev tərəfindən İdarəetmə uçotu fənni üzrə “Xərclərin məqsədlər üzrə uçotu və bölüşdürülməsi” mövzusunda məharət dərsi keçirildi.
Fakültə dekanı dosent Aynurə Yəhyayeva qonağı salamladı, universitetimizdə görməkdən məmnunluğunu ifadə etdi və məharət dərslərinin ixtisas qruplarında keçirilməsinin əhəmiyyətindən bəhs etdi, Qeyd etdi ki, rektor professor Elxan Hüseynovun rəhbərliyi ilə artıq universitetimiz bir çox elm ocaqları ilə yaxından əməkdaşlıq edir, müəllim və tələbə mübadiləsi həyata keçirir, tanınmış alimlər, mütəxəssislər universitetimizə gəlir, müxtəlif mövzularda mühazirələr oxuyurlar. Dosent Aynurə Yəhyayeva universitet rəhbərliyinə belə şəraitin yaradılması üçün minnətdarlığını bildirdi.
Maliyyə və mühasibat uçotu kafedrasının müdiri dosent Loğman Abdullayev belə görüşlərin keçirilməsinin tələbələrimizin elmi potensialının inkişaf etdirməsinə və ixtisaslı kadr kimi formalaşmasına öz töhfəsini verəcəyini bildirdi.Tələbələrə yaradılan fürsətlərdən maksimum yararlanmağı tövsiyə etdi.
Təlimçi Radil Fətullayev professor-müəllim və tələbə heyətini salamladı, dəvət üçün dərin təşəkkürünü bildirdi. “İdarəetmə uçotu fənni üzrə Xərclərin məqsədlər üzrə uçotu və bölüşdürülməsi” mövzusunda mühazirə ilə çıxış etdi və tələbələrin çoxsaylı suallarını cavablandırdı.

Home | News | A MASTER CLASS FOR THE STUDENTS STUDYING IN THE SPECIALTY OF ACCOUNTING AND AUDIT
On October 29, a master class was held at the Faculty of Economics and Management on the subject of “Accounting and distribution of earmarked funds for the subject of Management Accounting” on October 29. The lesson was conducted by a practical accounting instructor, vice-president of the Republican Center for Economic Research and Education Radil Fatullayev.
The dean of the faculty, associate professor Aynura Yahyayeva welcomed the guest and expressed satisfaction at the meeting with him. She said that under the leadership of the rector Elkhan Huseynov, our university cooperates with many universities and research institutions, exchanges teachers and students. Famous scientists, specialists who lecture to students are invited to the university. The dean expressed gratitude to the leadership of the university for the created conditions.
Department head of Finance and accounting docent Loghman Abdullayev noted that holding such meetings contributes to the development of students' knowledge and their formation as specialists. He recommended the students to benefit from the opportunities created for them.
Instructor Radil Fatullayev greeted the academic staff and students of the faculty and thanked for the invitation. He made a report of “Accounting and distribution of earmarked funds for the subject of Management Accounting” and answered numerous questions of students.