Universitetdə Sumqayıt şəhərinin 70 illik yubileyinə həsr edilmiş fakültələrarası voleybol üzrə yarış keçirildi
Oktyabrın 23-dən noyabrın 8-dək Sumqayıt Dövlət Universitetində Sumqayıt şəhərinin 70 illik yubileyinə həsr edilmiş SDU-nun I kurs tələbələrinin fakültələrarası voleybol üzrə yarışı keçirildi. Yarışda universitetin 7 fakültəsi və Sumqayıt Dövlət Texniki Kollecinin komandaları iştirak etdilər. Yarışda komandalar dairəvi sistem üzrə qüvvəsini sınadılar.
2 komanda növbəti mərhələyə çıxdı.
I yarımqrupdan
Tarix və coğrafiya 2-0 Fizika və elektiroenergetika
II yarımqrupdan
İqtisadiyyat və idarəetmə 0-2 Mühəndislik komandaları.
Final mərhələsində Tarix və coğrafiya - Mühəndislik komandaları qarşılaşaraq 2-0 hesabı ilə tarixçilər qalib gəldi. Beləliklə voleybol üzrə yarışların nəticələrinə əsasən I yeri Tarix və coğrafiya, II yeri Mühəndislik, III yeri İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin komandaları tutdular.

Home | News | THE COMPETITION ON VOLLEYBALL AMONG FACULTIES, DEDICATED TO 70TH ANNIVERSARY OF SUMGAYIT CITY
Yerləşdirilmə tarixi : 12 November 2019 16:09
THE COMPETITION ON VOLLEYBALL AMONG FACULTIES, DEDICATED TO 70TH ANNIVERSARY OF SUMGAYIT CITY
From October 23 to November 8, volleyball competition among the first course students of the faculties was held at Sumgayit State University, dedicated to 70th anniversary of Sumgayit city. 7 faculties of SSU and teams of Sumgayit State Technical College participated in the competition. The teams competed on a circular system.
2 teams qualified to the next stage.
In I subgroup
Faculty of History and Geography 2-0 Faculty of Physics and Electroenergetics
In II subgroup
Faculty of Economics and Management 0-2 Faculty of Engineering.
In the final stage the team of History and Geography faculty defeated the team of Engineering faculty and won I place. According to the results of the competition, the team of Engineering faculty took II place, Economics and Management faculty III place.