Tələbəmiz Stolüstü tennis üzrə kubok qazandı
Bu günlərdə Kimya və biologiya fakültəsinin IV kurs tələbəsi Nurlan Həsənov “Şüa” İdman-Sağlamlıq Kompleksində stolüstü tennis üzrə keçirilən Azərbaycan kuboku yarışlarında iştirak edərək, komanda, qoşa, qarışıq turnirlərin qalibi oldu və kubok təqdim edildi.
Məlumat üçün bildirək ki, birincilikdə 60 idmançı komanda, şəxsi, qoşa və qarışıq qoşa yarışlarında mübarizə aparmışdır.
Nurlan Həsənov həmçinin, Stolüstü tennis üzrə Azərbaycan çempionatında fərdi, qoşa, qarışıq və komanda birinciliyində I yeri tutmuşdu.
Qeyd edək ki, Nurlan Həsənov 9 yaşında Azərbaycan Respublikasının milli yığma komandasının üzvü olmuş, bugünədək yığma komandanın tərkibində keçirilən bütün yarışlarda uğurla iştirak etmişdi.

Yerləşdirilmə tarixi : 14 November 2019 16:19
IV course student of Faculty of Chemistry and Biology Nurlan Hasanov participated in competitions of Azerbaijan Cup, organized on table tennis in “Shua” Sports-Health Complex and was the winner of team, double, mixed tournaments and won a cup.
It should be noted that 60 sportsmen competed in team, individual, double and mixed double competitions.
And also Nurlan Hasanov won the first place in individual, double, mixed and team competitions in Azerbaijani championship on table tennis.
Nurlan Hasanov was the member of national team of Azerbaijan Republic, when he was 9 years old and participated successfully in all competitions.