İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin müəllimləri Bakı Hesabat Mərkəzinin tədbirində iştirak etdilər
Dekabrın 8-də Bakı şəhərində Landmark otelində Bakı Hesabat Mərkəzinin yaradılmasının bir ili ilə əlaqədar tədbir keçirildi.
Tədbiri Bakı Hesabat Mərkəzinin direktoru, audit üzrə mütəxəssis Mehdi Babayev açaraq, gələn qonaqları salamladı və mərkəzin bir illik fəaliyyəti ilə bağlı hesabatla çıxış etdi.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikası Vergilər Nazirliyi, Respublika Audit Palatasının və digər aidiyyatı dövlət qurumlarının rəhbər işçiləri, müxtəlif dövlət və özəl sektorda çalışan maliyyə direktorları, baş mühasiblər və ali təhsil müəssisələrinin mühasibat uçotu kafedralarının əməkdaşları iştirak etdilər. Sumqayıt Dövlət Universitetini İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin Maliyyə və mühasibat uçotu kafedrasının müdiri dosent Loğman Abdullayev və Biznesin təşkili və menecment kafedrasının müdiri dosent Qalib Hüseynov təmsil etdilər.
Çıxışçılar ölkəmizdə aparılan iqtisadi islahatların mühasibat uçotu sahəsində uğurla davam etdirilməsində Bakı Hesabat Mərkəzinin mühüm rol oynadığını qeyd etdilər. Vergilər Nazirliyi tərəfindən Bakı Hesabat Mərkəzinin fəaliyyəti yüksək qiymətləndirildi. Tədbirdə dosent Loğman Abdullayev çıxış edərək, mərkəzin kollektivini təbrik etdi və mühasibat uçotu üzrə mütəxəssislərin hazırlanmasında Bakı Hesabat Mərkəzi ilə qarşılıqlı şəkildə əməkdaşlığın davam etdirilməsinin zəruriliyini bildirdi.

TEACHERS OF THE FACULTY OF ECONOMICS AND MANAGEMENT IN THE EVENT OF THE BAKU REPORTING CENTER
On December 8, an event dedicated to the first anniversary of the Baku Reporting Center was held at the Landmark Hotel in Baku.
The event was opened by the director of the Baku Reporting Center, an audit specialist Mehdi Babayev, who made a report on the activities of the Center.
The event was attended by senior officials of the Ministry of Taxes, the Accounts Chamber of the Azerbaijan Republic and other relevant state institutions, financial directors of various enterprises of public and private sectors, chief accountants and employees of accounting departments of higher educational institutions. Sumgayit State University was represented by the head of the Department of Finance and accounting of the Faculty of Economics and Management, associate professor Loghman Abdullayev and the head of the Department of Business organization and management docent Galib Huseynov.
Speakers noted that the Baku Reporting Center plays an important role in the successful continuation of economic reforms in the field of accounting. The Ministry of Taxes praised the activities of the Baku Reporting Center. Speaking at the event, associate professor Loghman Abdullayev congratulated the center’s employees and emphasized the importance of continuing cooperation with the Baku Reporting Center in training accounting specialists.