Əsas səhifə | Xəbərlər | “İqtisadi terminlər” adlı bilik yarışı keçirildi
Dekabrın 13-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin təşkilatçılığı ilə II kurs tələbələri arasında “İqtisadi terminlər” adlı bilik yarışı keçirildi.
Humanitar məsələlər üzrə prorektor dosent Ramiz Hüseynov keçirilən bilik yarışlarının gənclərin intellektual oyunlara marağını artırmaq baxımından əhəmiyyətini vurğuladı. Qeyd etdi ki, belə bilik yarışlarının keçirilməsi gənclərimizin daha yüksək səviyyədə yetişməsinə xidmət edəcək, tələbələrin əldə edəcəkləri nailiyyətlər onlarda elmi motivasiya hissini gücləndirəcək və gələcək uğurlara istiqamətləndirəcəkdir. Prorektor çıxışının sonunda belə yarışların ənənəvi hal almasının vacibliyini vurğulayaraq, iştirakçılara uğurlar arzuladı.
Fakültənin dekanı dosent Aynurə Yəhyayeva çıxış edərək, müasir dünyada ölkəmizdə təhsilin inkişafına xüsusi diqqət göstərildiyini bildirdi. Tələbələrin bilik və düşünmə bacarıqlarının, məntiqi təfəkkürlərinin inkişafında bilik yarışlarının əhəmiyyətini diqqətə çatdırdı.
Sonra yarışa start verildi. 4 komanda öz bilik və bacarıqlarını sınadı. Qeyd edək ki, tələbələrarası bilik yarışı 3 tur üzrə keçirildi. Gərgin və maraqlı keçən bilik yarışında 4 komandadan I yerə “Leqends”, II yerə “Yenilməzlər” komandaları layiq görüldülər.

Home | News | A COMPETITION ENTITLED
On December 13, Sumgayit State University hosted a knowledge competition entitled “Economic terms” with the participation of second-year students. The competition was organized by the Faculty of Economics and Management.
In his speech, vice-rector for Humanitarian Affairs associate professor Ramiz Huseynov emphasized the importance of holding such competitions in terms of increasing the interest of young people in intellectual games. He noted that such games contribute to the intellectual development of our youth, and the success of students increases their academic motivation and will become the key to future success.
The dean of the faculty, associate professor Aynura Yahyayeva said that in our country special attention is paid to the development of education. She emphasized the importance of knowledge contests in developing students" logical thinking skills.
The competition, which consisted of 3 rounds, was attended by 4 teams. In a tense and exciting game of four teams, the first place was taken by the “Legends” team, and the second place by the “Unbeatables” team.