Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da pilot ixtisasda təhsil alan tələbələr üçün ERASMUS+EQAC layihəsi çərçivəsində sorğu keçirildi
Yerləşdirilmə tarixi : 19 Dekabr 2019 13:33
SDU-da pilot ixtisasda təhsil alan tələbələr üçün ERASMUS+EQAC layihəsi çərçivəsində sorğu keçirildi
Dekabrın 18-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Avropa Komissiyasının maliyyələşdirdiyi ERASMUS+EQAC (Azərbaycan universitetlərində Keyfiyyət Təminatı Mərkəzlərinin yaradılması və inkişaf etdirilməsi) layihəsi çərçivəsində tələbələr arasında sorğu keçirildi.
Məlumat üçün bildirək ki, təhsil proqramlarının, sillabusların Avropa təhsil məkanına uyğunlaşdırılması, Avropa standartlarına əsaslanaraq hazırlanması prosesi Sumqayıt Dövlət Universitetində çoxdan başlamışdır. Bununla əlaqədar olaraq pilot ixtisaslar seçilmiş, pilot tələbə qrupu, tələbə fokus qrupu yaradılmış, pilot tələbələrə təlimlər keçilmişdir. Seçilmiş pilot ixtisas kompüter mühəndisliyi olduğu üçün sorğu Mühəndislik fakültəsinin pilot tələbələri arasında aparılmışdır.
Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri t.f.d. Samirə Məmmədova və Keyfiyyət Təminatı Mərkəzinin müdiri Nihad Hüseynov Avropa Kommissiyasının maliyyələşdirdiyi ERASMUS+EQAC layihəsi haqqında təqdimatla çıxış etdilər.
Sorğuda fokus tələbə heyətindən başqa, Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektor dosent Natiq Talıbov, İnformasiya və kompüter texnikası kafedrasının müdiri dosent Qadir Mənsurov, Mühəndislik fakültəsinin baş müəllimi Rasim Rəsulov, Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri t.f.d. Samirə Məmmədova, layihə çərçivəsində Keyfiyyət Təminatı Mərkəzinin müdiri Nihad Hüseynov və Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin əməkdaşları iştirak etdilər. Təlim bitdikdən sonra layihə çərçivəsində koordinator universitet olan Bakı Biznes Universiteti tərəfindən hazırlanmış tələbə sorğu blankları paylanıldı, tələbələr həmin sorğunu cavablandırdılar. Qeyd etmək lazımdır ki, sorğular anonimlik təşkil edirdi. Sorğuda 19 tələbə iştirak etdi.
Layihənin iş planına uyğun olaraq pilot ixtisasda təhsil alan pilot tələbələr üçün sorğuların davamlı keçirilməsi nəzərdə tutulmuşdur.

Home | News | A SURVEY WAS CONDUCTED FOR STUDENTS STUDYING AT PILOT SPECIALTY AT SSU UNDER THE ERASMUS + EQAC PROJECT
Yerləşdirilmə tarixi : 19 December 2019 13:33
A SURVEY WAS CONDUCTED FOR STUDENTS STUDYING AT PILOT SPECIALTY AT SSU UNDER THE ERASMUS + EQAC PROJECT
On December 18, Sumgayit State University conducted a survey among students as part of the European Commission funded project ERASMUS + EQAC (Establishment and Development of Quality Assurance Centers in Azerbaijani Universities).
It is noteworthy that the process of adapting educational programs, syllabuses to the European educational environment and preparing them based on European standards has already begun at Sumgayit State University. In this connection, pilot specialties were selected, a pilot student group, student focus group was established, and training of pilot students was conducted. The survey was conducted among pilot students of the Faculty of Engineering, as the pilot specialty was computer engineering.
Head of International Cooperation Department PhD Samira Mammadova and Head of Quality Assurance Center Nihad Huseynov made a presentation on the EU-funded project ERASMUS + EQAC.
In addition to focus group students, vice-rector for Teaching Organization and Training Technologies Natig Talibov, head of the Department of Information and Computer technics associate professor Gadir Mansurov, senior lecturer of the Faculty of Engineering Rasim Rasulov, head of International Cooperation Department Samira Mammadova, chief of Quality Assurance Center Nihad Huseynov and staff of the International Cooperation Department participated in the project. At the end of the training, student questionnaires were distributed by Baku Business University, the coordinator of the project, and the students answered the questionnaire. It should be noted that the surveys were anonymous.19 students participated in the survey.
According to the project's work plan, regular surveys for pilot students studying in pilot specialties are provided.