Əsas səhifə | Xəbərlər | “Mənfəətin formalaşmasının və istifadəsinin auditi” mövzusunda məharət dərsi keçildi
Yerləşdirilmə tarixi : 19 Dekabr 2019 15:31
“Mənfəətin formalaşmasının və istifadəsinin auditi” mövzusunda məharət dərsi keçildi
Dekabrın 19-da Sumqayıt Dövlət Universitetinin İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin Mühasibat uçotu və audit ixtisası üzrə təhsil alan tələbələrinə Bakı Hesabat Mərkəzinin direktoru, audit üzrə mütəxəssis Mehdi Babayev tərəfindən III kurs tələbələrinə audit fənni üzrə “Mənfəətin formalaşmasının və istifadəsinin auditi” mövzusunda məharət dərsi keçildi.
Fakültə dekanı dosent Aynurə Yəhyayeva qonağı salamladı, universitetimizdə görməkdən məmnunluğunu ifadə etdi və məharət dərslərinin ixtisas qruplarında keçirilməsinin əhəmiyyətindən bəhs etdi. Qeyd etdi ki, son vaxtlar Milli mühasiblər formunun təşkilat komitəsi və Bakı Hesabat Mərkəzinin əməkdaşları ilə olan birgə əməkdaşlıq tələbələrdə mühasibat peşəsinə olan maraqları daha da artırmışdır.
Audit üzrə tanınmış mütəxəssis Mehdi Babayev professor, müəllim və tələbə heyətini salamladı, dəvət üçün dərin təşəkkürünü bildirdi və “Mənfəətin formalaşmasının və istifadəsinin auditi” mövzusunda məharət dərsi keçdi. Mövzu ilə bağlı şərhlərində Mehdi Babayev bildirdi ki, hər bir mühasib audit işinin dəqiq aparılmasına nail olmaq üçün mütləq olaraq bu sahədə olan hüquqi bazanın məlumatlarını bilməlidir.
Eyni zamanda mühasibat uçotunun aparılmasında sənədləşmə və uçotaalınma qaydalarına dəqiq riayət etməlidir. Təlimçi mənfəətin formalaşması və bölgüsünə əsaslanacaq nəzəri bilgilərini maraqlı faktlarla izah etdi.
Maliyyə və mühasibat uçotu kafedrasının müdiri dosent Loğman Abdullayev tələbələrin diqqətinə çatdırdı ki, audit üzrə mütəxəssis, Bakı Hesabat Mərkəzinin direktoru Mehdi Babayevlə görüş elmi potensialın və təcrübənin əldə edilməsinə və ixtisaslı kadr kimi formalaşmaya öz töhfəsini verəcək. Dosent Loğman Abdullayev tələbələrə yaradılan fürsətlərdən yararlanmağı tövsiyə etdi.

A MASTER CLASS ON THE TOPIC: “AUDIT OF THE FORMATION AND USE OF PROFIT” WAS HELD
On December 19, a master class was held at the Faculty of Economics and Management of Sumgayit State University on the topic “Audit of the formation and use of profit” for third-year students studying in the specialty Accounting and Audit. It was conducted by an audit specialist Mehdi Babayev.
Dean of the faculty docent Aynura Yahyayeva greeted the guest and said that holding of master classes enhances the skills and knowledge of future specialists. She noted that mutual cooperation with the organizing committee of the National Accounting Forum and the staff of the Baku Reporting Center increased students' interest in accounting specialties.
Audit specialist Mehdi Babayev welcomed the teachers and students and expressed gratitude for the invitation. Then a workshop was held on the topic “Audit of the formation and use of profit”. In his explanations on the topic, Mehdi Babayev noted that for the precise conduct of audit work, it is necessary to know the legal basis of this area well. At the same time, you must strictly follow the rules of accounting and documentation. The specialist confirmed theoretical knowledge with interesting facts.
Department head of Department of Finance and Accounting assoc. prof. Loghman Abdullayev said that holding a master class by the director of the Baku Reporting Center, an audit specialist Mehdi Babayev, will help to increase students' knowledge and skills in this area.