Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşlarımız Sumqayıt Dövlət Universitetinin nəzdində Sumqayıt Dövlət Texniki Kollecində keçirilən imtahan prosesini izlədilər
Yerləşdirilmə tarixi : 13 Yanvar 2020 14:06
Əməkdaşlarımız Sumqayıt Dövlət Universitetinin nəzdində Sumqayıt Dövlət Texniki Kollecində keçirilən imtahan prosesini izlədilər
Sumqayıt Dövlət Texniki Kollecdə həm tədris prosesi, həm də imtahanlar universitet rəhbərliyi tərəfindən daim nəzarət olunur, diqqətdə saxlanılır. Bu məqsədlə yanvarın 13-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektor dosent Natiq Talıbov, Tədris Metodik Mərkəzin direktoru Faiq Şirinov kollecdə keçirilən imtahan prosesini izlədilər, tələbələrin imtahanların gedişinə münasibəti ilə maraqlandılar.
Kollecin direktoru dosent Mətanət Pirquliyeva imtahanların təşkili barədə dosent Natiq Talıbova ətraflı məlumat verdi. Bildirdi ki, kollecdə payız semestrinin imtahanları müvafiq təlimatlara uyğun həyata keçirilir. İmtahanlarda şəffaflığın təmin olunmasını həyata keçirmək məqsədilə hazırlıq işləri vaxtında görülüb. 2019-2020-ci tədris ilinin payız semestrinin imtahan sessiyasını mövcud qaydalara uyğun təşkil etmək, tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində şəffaflığı və obyektivliyi təmin etmək üçün İmtahan qərargahı yaradılıb. İmtahan sessiyasının gedişində baş verə biləcək neqativ halların qarşısını almaq məqsədilə kollecdə Təklif və iradlar qutusu asılıb. Həmçinin sessiya müddətində vaxtaşırı olaraq kollecdə imtahanların gedişinin şəffaflığını müşahidə etmək üçün Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektorluğu yanında İctimai Nəzarət və Məsləhət Şurasının üzvləri, valideynlər və KİV nümayəndələrinin iştirakları təmin edilir. Bu şəraitdən razı qalan nümayəndələr universitet rəhbərliyinə və kollecin pedaqoji kollektivinə minnətdarlıqlarını ifadə edirlər.
Sonra Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektor dosent Natiq Talıbov, Tədris Metodik Mərkəzin direktoru Faiq Şirinov auditoriyalarda olaraq ,imtahan prosesini müşahidə edib, imtahanların aşkarlıq şəraitində, ədalətli, şəffaf və obyektiv keçirilməsi üçün öz tapşırıq və tövsiyələrini verib, tələbə-gənclərə uğurlar arzuladılar.

Home | News | REPRESENTATIVES OF SSU ADMINISTRATION OBSERVED THE EXAMINATION PROCESS AT SUMGAYIT STATE TECHNICAL COLLEGE
Yerləşdirilmə tarixi : 13 January 2020 14:06
REPRESENTATIVES OF SSU ADMINISTRATION OBSERVED THE EXAMINATION PROCESS AT SUMGAYIT STATE TECHNICAL COLLEGE
Education process and exams are continually supervised at Sumgayit State Technical College by University administration. On January 13, vice-rector for Teaching Organization and Training Technologies of Sumgayit State University Natig Talibov, director of the Teaching Methodical Center Faig Shirinov observed the examination process at the Sumgayit State Technical College and asked about the students' attitude to the exams.
The director of the college, associate professor Matanat Pirguliyeva, gave detailed information to docent Natig Talibov about the organization of the exams. She said that the college's autumn semester examinations are conducted in accordance with the relevant instructions. Preparations were made in a timely manner to ensure transparency in exams. The Examination headquarters has been established to organize the autumn semester examinations for the 2019-2020 academic year in accordance with current regulations, to ensure transparency and objectivity in assessing students' knowledge. "Suggestions and comments box" is placed in the College to prevent any adverse circumstances that may occur during the exam session. During the session, members of the Public Control and Advisory Board under the rectorate of SSU, parents and media representatives also monitor the transparency of the exams at the college from time to time. Representatives who are pleased with these conditions express their gratitude to the university administration and the college's teaching staff.
Then vice-rector for Teaching Organization and Training Technologies Natig Talibov and director of the Teaching Methodical Center Faig Shirinov watched the exams in the auditorium and gave their requests and recommendations for the fair, transparent and objective exams.