ERASMUS+EQAC LAYİHƏSİ ÇƏRÇİVƏSİNDƏ TƏLƏBƏLƏR ARASINDA NÖVBƏTİ SORĞU KEÇİRİLDİ
Avropa Komissiyasının maliyyələşdirdiyi ERASMUS+EQAC (Azərbaycan universitetlərində Keyfiyyət Təminatı Mərkəzlərinin yaradılması və inkişaf etdirilməsi) layihəsi çərçivəsində tələbələr arasında növbəti sorğu keçirildi. Məlumat üçün bildirək ki, təhsil proqramlarının, sillabusların Avropa təhsil məkanına uyğunlaşdırılması, Avropa standartlarına əsaslanaraq hazırlanması prosesi SDU-da çoxdan başlanmışdır. Bununla əlaqədar olaraq, pilot ixtisaslar seçilmiş, pilot tələbə qrupu, tələbə fokus qrupu yaradılmış, təlimlər keçirilmişdir.
Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin metodisti Nigar Məmmədova Avropa Kommissiyasının maliyyələşdirdiyi ERASMUS+EQAC layihəsi haqqında iştirakçılarda ümumi biliklərin yaranması üçün təqdimatla çıxış etdi. Sorğuda fokus tələbə heyətindən başqa, 612–ci qrup, Mühəndislik fakültəsinin baş müəllimləri: Rasim Rəsulov, Könül Allahverdiyeva və Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin əməkdaşı Hüseynova Gülnar iştirak etdilər.
Layihə çərçivəsində koordinator universitet olan Bakı Biznes Universiteti tərəfindən hazırlanmış online tələbə sorğu blankları dolduruldu və tələbələr həmin sorğunu cavablandırdılar. Layihənin iş planına uyğun olaraq, pilot ixtisasda təhsil alan pilot tələbələr üçün sorğuların davamlı keçirlməsi nəzərdə tutulmuşdur.

Home | News | THE FOLLOWING ERASMUS + EQAC SURVEY WAS CONDUCTED AMONG THE STUDENTS
The following survey was conducted among the students within the framework of the European Commission funded project ERASMUS + EQAC (Establishment and Development of Quality Assurance Centers in Azerbaijani Universities). It is noteworthy that the process of adapting educational programs, syllabuses to the European educational area, and their preparation based on European standards has already begun at SSU. In connection with this, the pilot specialties were selected, the pilot student group, student focus group were created, trainings were conducted.
The methodist of the International Cooperation Department Nigar Mammadova made a presentation on the European Commission-funded project ERASMUS + EQAC in order to give participants a general idea of the project. Along with the focus student group, the students of group 612, senior lecturers of the Faculty of Engineering Rasim Rasulov, Konul Allahverdiyeva, and collaborator of International Cooperation Office Gulnar Huseynova participated in the survey.
Afterwards the students responded the questions, filling online student questionnaires, which were prepared by Baku Business University, the coordinator university within the project. In accordance with the work plan of the project, it is planned to conduct regular surveys for pilot students studying in pilot specialty.