Rektor professor Elxan Hüseynov iclası giriş sözü ilə açaraq, şura üzvlərini salamladı və gündəlikdə olan məsələləri diqqətə çatdırdı.
2019-2020-ci tədris ilinin payız semestrinin imtahan sessiyasının nəticələri barədə bakalavriat səviyyəsi üzrə Tədris-Metodik Mərkəzin direktoru baş müəllim Faiq Şirinov, Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektor dosent Qafar Atayev, magistratura səviyyəsi üzrə Doktorantura və magistratura şöbəsinin müdiri dosent Sabir Xəlilov, SDU-nun nəzdində SDTK üzrə SDTK-nın direktoru dosent Mətanət Pirquliyeva çıxış edərək bildirdilər ki, tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində şəffaflıq və obyektivlik tam təmin olundu. Bu səbəbdən də payız semestrinin imtahan sessiyası uğurla başa çatdı. Tədris-Metodik Mərkəzin direktoru Faiq Şirinov qeyd etdi ki, imtahan sessiyasının təşkili və keçirilməsi ilə bağlı rektorun müvafiq əmrinə əsasən nəzarətçi-müəllim koordinatorlar müəyyənləşdirilmiş, imtahanlar təsdiq olunmuş imtahan cədvəlinə uyğun olaraq mütəşəkkil formada aparılmışdır. İmtahan vərəqələrinin kodlaşdırılması və yoxlama auditoriyasına verilməsi operativ formada həyata keçirilmişdir. Hər il olduğu kimi, bu il də imtahan sessiyası dövründə universitetin İctimai Nəzarət Şurasının, valideynlərin və ictimaiyyət nümayəndələrinin iştirakı ilə “Açıq qapı” günləri təşkil olunmuşdur.
Elmlər doktoru proqramı üzrə doktoranturaya qəbul olunmuş doktorant və dissertantların doktorluq dissertasiyası mövzularının təsdiqi və elmi məsləhətçilərin təyini və Tədris vəsaitlərinə nəşr hüququ (qrif) verilməsi barədə Elmi katib professor Muxtar Səmədov məlumat verdi. Qeyd etdi ki, universitetin elmlər doktoru proqramı üzrə 4 nəfər: Vüsalə Babacanova, Səadət Hümbətəliyeva, Nemət İbayev, Osman Hacıyev doktoranturaya qəbul olunublar, onların doktorluq dissertasiya işlərinin mövzusu təsdiq edilib və elmi məsləhətçiləri təyin olunub. Professor Muxtar Səmədov onu da qeyd etdi ki, Elmi Şuraya 24 adda fənn proqramı daxil olub. Fənn proqramları uyğun kafedra iclaslarında, fakültə Elmi şuralarında müzakirə olunub. Tədris Metodik şuranın və SDU-nun Redaksiya və nəşr işləri şöbəsinin təqdimatı ilə nəşr olunmasına icazə verilməsi tövsiyə olunur. Aparılan müzakirələrdən sonra fənn proqramlarının nəşr olunmasına icazə verildi. Bununla da, Elmi Şuranın iclası başa çatdı.

Home | News | THE NEXT MEETING OF SCIENTIFIC COUNCIL
Rector Prof. Elkhan Huseynov opened the meeting with welcoming speech and greeted the members of the Council and highlighted the issues on the agenda.
The director of the Teaching Methodical Center Faig Shirinov delivered speech on the results of the examination session for the autumn semester of the 2019/2020 academic year on bachelor’s level, the vice-rector for International Relations docent Gafar Atayev on correspondence education, the head of the Department of Doctorate and Master's program Office docent Sabir Khalilov on master’s level, Director of the SSTC, associate professor Matanat Pirguliyeva on the College. They noted that transparency and objectivity in assessing students' knowledge was fully ensured. Faig Shirinov, the director of the Teaching Methodical Center, said that according to the relevant order of the rector on the organization and conduct of the exam session, supervisor-teacher coordinators were identified and the examinations were organized in accordance with the approved exam schedule. As always, during the exam session, "Open Door" days were held with the participation of university's Public Supervisory Board, parents and the public.
Scientific secretary Prof. Mukhtar Samadov informed about the approval of doctoral dissertation topics and the appointment of scientific consultants and the publication of teaching materials. He noted that four people - Vusala Babajanova, Saadat Humbataliyeva, Nemat Ibayev and Osman Hajiyev were admitted to the doctoral program. Professor Mukhtar Samadov also said that the Scientific Council has accepted 24 subject programs. Subject programs were discussed at the proper department meetings, faculty councils. It is recommended the permission for publication of the programs by the presentation of Teaching Methodological board and the Editorial and Publishing department of SSU. Following the discussions, it was permitted to publish the subject programs. Thus, the meeting of the Scientific Council ended.