Əsas səhifə | Xəbərlər | Nərd üzrə idman yarışı keçirildi
Fevralın 13-də ölkə başçısı cənab İlham Əliyevin 2020-ci ili “Könüllülər ili” elan etməsi ilə əlaqədar olaraq Sumqayıt Dövlət Universiteti və SDU-nun nəzdində Sumqayıt Dövlət Texniki Kollecinin əməkdaşlarının fakültələrarası nərd üzrə idman yarışı keçirildi. Ölkəmizdə idmana dövlət tərəfindən göstərilən xüsusi diqqət və qayğı sözügedən ali təhsil müəssisəsinin idman həyatına da əhəmiyyətli təsir göstərib. Belə ki, burada tələbələrin və əməkdaşların fiziki sağlamlığı, asudə vaxtlarının səmərəli təşkili istiqamətində məqsədyönlü kompleks tədbirlər həyata keçirilir.Təşkil olunmuş genişmiqyaslı yarışlar da buna əyani sübutdur.
Yarışda 8 komanda iştirak etdi. Nəticədə tarix və coğrafiya fakültəsinin komandası I yerə, Mühəndislik II yerə, Fizika və elektroenergetika fakültəsinin komandası isə III yerə layiq görüldülər
Yarışın məqsədi nərd üzrə istedadlı oyunçuların aşkar edilməsi və milli nərd oyununun təbliği və inkişaf etdirilməsidir.

A COMPETITION WAS HELD ON BACKGAMMON
On February 13, inter-faculty competition on backgammon was held of the employees of Sumgayit State University and Sumgayit State Technical College under SSU.
The special attention and care shown in the country to sports have a significant impact on the sports life of universities. So, in educational institutions, complex events are conducted aimed at physical health and the organization of leisure of students. One of such events is the organization of sports competitions.
The competition was attended by 8 teams. As a result, the Faculty of History and Geography took 1st place, the Faculty of Engineering- 2nd place, and the Faculty of Physics and Electroenergetics -3rd place.
The purpose of the competition was to identify capable players, as well as the promotion and development of backgammon, which is a national game.