Magistrantımız YAP könüllülərinin toplantısında mükafatlandırıldı
Fevralın 21-də YAP İcra Katibliyində Yeni Azərbaycan Partiyasının könüllülərinin toplantısı keçirildi.
Azərbaycan Respublikası Baş Nazirinin müavini, YAP sədrinin müavini-İcra katibi Əli Əhmədovun, partiyanın İdarə Heyətinin və Siyasi Şurasının üzvlərinin iştirak etdiyi toplantıda əvvəlcə Yeni Azərbaycan Partiyasının könüllülərinin fəaliyyətinə həsr olunmuş videoçarx nümayiş etdirildi.
Sonra çıxış edən YAP Gənclər Birliyinin sədri Seymur Orucov bildirdi ki, Azərbaycanın sürətli inkişafı, ictimai həyatın bütün sahələrində əldə etdiyi nailiyyətlər dövlət gənclər siyasətində də özünü bariz şəkildə göstərir. Onun sözlərinə görə, Prezident cənab İlham Əliyevin uğurlu siyasətinin ən mühüm istiqamətlərindən biri cəmiyyətin fəal təbəqəsi olan gənclərin yüksək dövlət qayğısı ilə əhatə olunmasıdır. Ümumiyyətlə, Azərbaycanda həyata keçirilən gənclər siyasəti özünün mütərəqqiliyi ilə fərqlənir, başqa sözlə, dünyada nümunə kimi çıxış edir. Öz növbəsində, Azərbaycan gəncləri də ölkəmizin ictimai-siyasi, sosial-iqtisadi və mədəni həyatında fəal iştirak edirlər. Ən əsası, Azərbaycan gəncləri ölkəmizin milli maraqlarının keşiyində durublar, öz üzərlərinə düşən vəzifələri layiqincə yerinə yetirirlər. Qeyd etdi ki, ölkəmizdə gənclər siyasətinin səmərəliliyini təmin edən mühüm amillərdən biri könüllülük fəaliyyətinə xüsusi diqqət göstərilməsidir: “Könüllülük insanları vahid məqsəd ətrafında birləşdirən, vətəndaş, cəmiyyət və dövlətin birgə fəaliyyətinin ən uğurlu formatlardan biridir. Könüllülük həm də vətənpərvərlik məktəbi, öz xalqına, dövlətinə, milli-mənəvi dəyərlərə bağlılıq və xidmət örnəyidir. Prezident cənab İlham Əliyevin və Birinci vitse-prezident Mehriban xanım Əliyevanın fəaliyyətində könüllülər hərəkatına böyük önəm verilir. Dövlət başçısı tərəfindən 2020-ci ilin ölkəmizdə “Könüllülər ili” elan olunması bunun bariz ifadəsidir”.YAP Gənclər Birliyinin sədri partiyanın gənclərinin də könüllülər hərəkatında fəal iştirak etdiyini və çoxsaylı layihələrdə fəal iştirak etdiyini diqqətə çatdırdı. S.Orucov bu prosesdə partiyanın rəhbərliyinin gənc könüllülərə lazımi dəstək verdiyini söylədi.
Tədbirdə həmçinin YAP Gəncə şəhər təşkilatı Gənclər Birliyinin sədri Kamran Abbasov, YAP Tərtər rayon təşkilatı Gənclər Birliyinin sədri Turanə Məmmədzadə, YAP Ucar rayon təşkilatı Gənclər Birliyinin sədr müavini İnci Əhmədzadə və YAP Oğuz rayon təşkilatı Gənclər Birliyinin sədri Elşən Alcansoy çıxış edərək, Prezident İlham Əliyev tərəfindən 2020-ci ilin Azərbaycanda “Könüllülər ili” elan olunmasının əhəmiyyətini bildirərək, YAP könüllülərinin fəaliyyətindən ətraflı bəhs etdilər.
Sonda YAP-ın könüllüləri müxtəlif nominasiyalar üzrə mükafatlandırıldılar. Sumqayıt Dövlət Universitetinin Fizika və elektroenergetika fakültəsinin I kurs magistrantı Nicat Hüseynov YAP Gənclər Birliyi tərəfindən həyata keçirilmiş sosial layihələrdə fəal iştirakına görə təltif olundu.

Home | News | SSU MASTER STUDENT AWARDED AT A MEETING OF VOLUNTEERS OF NEW AZERBAIJAN PARTY
On February 21, a meeting of volunteers of New Azerbaijan Party was held in the Executive Secretariat of the YAP.
The meeting was attended by the deputy Prime Minister, Deputy Chairman of the New Azerbaijan Party, Executive Secretary Ali Ahmedov and members of the Presidium and Political Council. At first a video was shown dedicated to New Azerbaijan Party volunteers.
Afterwards the chairman of the Youth Association Seymur Orujov delivered speech and said, “The rapid development of Azerbaijan in all areas of society is reflected in youth policy. President Ilham Aliyev pays special attention to the most active part of the country's population - youth. Youth policy implemented in the Republic of Azerbaijan can serve as an example for other countries. In turn, the Azerbaijani youth is actively involved in the socio-political, socio-economic and cultural life of the republic. Most importantly, they always stand guard over national interests and honorably fulfill their duties. It should be noted that one of the factors determining the effectiveness of youth policy is the voluntary activity of youth. The volunteer movement unites people around a single idea and is one of the most successful forms of joint cooperation between citizens, society and the state. Also, the voluntary movement is a school of citizenship, an example of commitment and service to its people, the state and national moral values. President Ilham Aliyev and first Vice-President Mehriban Aliyeva pay special attention to the volunteer movement. Evidence of this is the announcement by the head of state of 2020 as the “Year of Volunteers”. Party youth is actively involved in the volunteer movement and numerous projects. In this process, party leadership provides volunteers with great support”.
The event was also attended by the chairman of the Youth Association of the New Azerbaijan Party for Ganja city Kamran Abbasov, chairman for Terter city Turana Mammadzade, deputy chairman for Ujar region Inji Ahmadzade and chairman for the Oguz region Elshan Aljansoy, who in their speeches noted the importance of declaring 2020 the “Year of Volunteers” and spoke about the activities of their organizations.
In conclusion, New Azerbaijan Party volunteers were awarded in various nominations. First-year master student of the Faculty of Physics and Electroenergetics of Sumgayit State University Nijat Huseynov was awarded for his active participation in social projects.