Nümayəndəmiz Fransada səfərdə oldu
Avropa İttifaqı tərəfindən maliyyələşdirilən “Azərbaycanda ali təhsil sisteminin gücləndirilməsinə dəstək” Tvinninq layihəsi çərçivəsində Fransaya tədris səfəri başa çatdı. Səfər çərçivəsində Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin əməkdaşlarından, ölkəmizin bir sıra ali təhsil müəssisələrinin prorektorlarından və Tvinninq layihəsinin təmsilçisindən ibarət 9 nəfərlik nümayəndə heyəti Fransanın Təhsil Nazirliyində və müvafiq ali məktəblərində oldular.
Səfərin məqsədi Fransa universitetlərində tətbiq edilən qabaqcıl təcrübə və yanaşmalar, eləcə də bu yanaşmalarla bağlı dövlət və universitetlərin həyata keçirdiyi siyasətlə tanışlıq idi.
Bakı Dövlət Universiteti, Sumqayıt Dövlət Universiteti, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti, Azərbaycan Texniki Universiteti, Bakı Mühəndislik Universiteti və Təhsil Nazirliyinin Elm, ali və orta ixtisas şöbəsi, eləcə də yeni yaradılmış Təhsildə Keyfiyyət Agentliyini təmsil edən nümayəndələr bu məqsədlə Fransanın Beynəlxalq Təhsil Təşkilatı, Ali Təhsil, Elmi-Tədqiqat və İnnovasiyalar Nazirliyi və Ali Təhsil və Elmi Tədqiqatın Qiymətləndirilməsi üzrə Ali Şurasında (HCERES) görüşlər keçirdilər.
Qeyd edək ki, Sumqayıt Dövlət Universitetini Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektor dosent Natiq Talıbov təmsil etdi.

Yerləşdirilmə tarixi : 13 March 2020 14:34
The visit to France within the framework of the EU-funded twinning project "Strengthening the higher education system in Azerbaijan" has ended. During the visit, a 9-member delegation consisting of employees of the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan, vice-rectors of a number of higher education institutions of our country and a representative of the twinning project visited the French Ministry of Education and relevant universities.
The purpose of the visit was to get acquainted with the best practices and approaches applied in French universities, as well as the policies pursued by the state and universities in connection with these approaches.
Representatives of Baku State University, Sumgayit State University, Azerbaijan State University of Oil and Industry, Azerbaijan Technical University, Baku Engineering University and the Department of Science, Higher and Secondary Education of the Ministry of Education, as well as the newly established Agency for Quality in Education held meetings in the French International Education Organization, Ministry of Higher Education, Research and Innovation and the Higher Education and Research Assessment Council (HCERES).
It is noteworthy that Sumgayit State University was represented in the visit by the vice-rector for Teaching Organization and Training Technologies docent Natig Talibov.