Əsas səhifə | Xəbərlər | "Sosial şəbəkələr cəmiyyətin inkişafına müsbət təsir göstərir" mövzusunda onlayn debat baş tutdu
Yerləşdirilmə tarixi : 08 May 2020 16:25
"Sosial şəbəkələr cəmiyyətin inkişafına müsbət təsir göstərir" mövzusunda onlayn debat baş tutdu
Aprelin 29-da Sumqayıt Dövlət Universitetinin Debat Klubunun təşkilatçılığı "Vətəndaş Cəmiyyətində Debat" İctimai Birliyinin dəstəyi ilə Milli Debat Proqramı çərçivəsində SDU-nun tələbələrinin iştirakı ilə "Sosial şəbəkələr cəmiyyətin inkişafına müsbət təsir göstərir" mövzusunda Zoom platformasında onlayn debat baş tutdu.
Universitetimizi "BGDF YAZ-2019" da təmsil edərək yarımfinal mərhələsinə qədər yüksələn, dəfələrlə daxili turnirlərin çempionu olan "İstiqlal" komandasının spikeri - "RGDF PAYIZ-2018" in 9-cu ən yaxşı natiqi, "YAZ-2019" daxili turnirinin 1-ci, "PAYIZ-2019" daxili turnirinin 3-cü ən yaxşı natiqi Anar Qurbanov təsdiq mövqedə, həmin komandanın spikeri, "YAZ-2019" daxili turnirinin 5-ci, "PAYIZ-2019" daxili turnirinin 2-ci ən yaxşı natiqi Elsevər Ədilov isə inkar mövqedə çıxış edərək mövzu üzərində öz müzakirələrini apardılar. Hər iki debatçı uğurlu çıxış etdi.

Home | News | AN ONLINE DEBATE ON "SOCIAL NETWORKS HAVE A POSITIVE IMPACT ON THE DEVELOPMENT OF SOCIETY" TOOK PLACE
Yerləşdirilmə tarixi : 08 May 2020 16:25
AN ONLINE DEBATE ON "SOCIAL NETWORKS HAVE A POSITIVE IMPACT ON THE DEVELOPMENT OF SOCIETY" TOOK PLACE
On April 29, Debate Club of Sumgayit State University organized an online debate on "Social networks have a positive impact on the development of society" with the participation of SSU students within the National Debate Program with the support of the "Debate in Civil Society" Public Union in Zoom program.
Representing our university in "BGDF SPRING-2019", the speaker of "Istiglal" team, which reached the semifinal stage and repeatedly became the champion of domestic tournaments - the 9th best speaker of "RGDF AUTUMN 2018", the 1st speaker of "SPRING-2019" domestic tournament , The 3rd best speaker of the "AUTUMN-2019" domestic tournament Anar Gurbanov is in the confirmed position, the speaker of that team, the 5th best speaker of the "SUMMER-2019" internal tournament, the 2nd best speaker of the "AUTUMN-2019" domestic tournament Elsevar Adilov spoke in the opposite position and held discussions on the topic. Both debaters were successful.