İyunun 9-da Sumqayıt Dövlət Universitetində bakalavriat səviyyəsinin I, II və III kurs tələbələri, I kurs magistrantlar, alt qruplarda, həmçinin ləğv olunmuş fənlər üzrə yaradılmış əlavə qruplarda təhsil alan tələbələr onlayn formada təşkil olunan yaz semestrinin imtahan sessiyasının ikinci gününü uğurla başa vurdular.
Rektor professor Elxan Hüseynov iyunun 8-də tələbələrlə onlayn görüş zamanı imtahanların mövcud qaydalara uyğun həyata keçirildiyini və hər bir fənn üzrə tərtib olunmuş imtahan suallarının məzmun və əhatəlilik meyarı əsas götürülərək müvafiq qaydada azaldıldığını və sadələşdirildiyini bildirmişdi. Qeyd etmişdi ki, SDU-da imtahanların giriş balı hamı üçün 49 bal hesablanıb, biletə daxil edilən imtahan suallarının sayı 5-dən 3-ə endirilib, imtahanların keçid balı minimum 17 bal qəbul edilib. Müxtəlif səbəblərdən cari imtahan sessiyasında iştirak edə bilməyən tələbələrin istəyi və müraciətləri olduğu halda avqustun 17-dən, sentyabrın 15-nə qədər icmal mühazirələr və imtahanlar təşkil ediləcək. Rektor mütəmadi olaraq imtahan prosesinə qatılacağını diqqətə çatdırmışdı.
Qeyd edək ki, iyunun 8-də bakalavriat və magistratura pilləsi üzrə imtahanlarda iştirak edən tələbələr 96% nəticə göstərmişdir.

THE EXAM SESSION OF SPRING SEMESTER AT SSU CONTINUES SUCCESSFULLY ONLINE
On June 9, first, second and third year undergraduate students, first year master's students, students studying in subgroups, as well as in additional groups on abolished subjects at Sumgayit State University successfully completed the second day of the spring semester exam session organized online.
Rector Professor Elkhan Huseynov said during an online meeting with students on June 8 that the exams were conducted in accordance with the existing rules and the content and comprehensiveness of the exam questions in each subject were reduced and simplified based on the criteria. He noted that the entrance score of the exams at SSU was calculated as 49 points for everyone, the number of exam questions included in the exam paper was reduced from 5 to 3, the minimum passing score of the exams was accepted as 17 points. Summary lectures and exams will be held from August 17 to September 15 if students who are unable to attend the current exam session for various reasons have requests. The rector noted that he would regularly participate in the examination process.
It should be noted that on June 8, students who took the bachelor's and master's degree exams showed 96% results in the exam.