Sumqayıt Dövlət Universitetinin əməkdaşları Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna 52000 manat vəsait köçürdü
Sumqayıt Dövlət Universitetinin əməkdaşları tərəfindən işğal altında olan torpaqlarımızın azadlığı, Vətənin bütövlüyü uğrunda mübarizə aparan Azərbaycan Ordusuna dəstək məqsədilə Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna 52000 manat pul köçürüldü.
Sumqayıt Dövlət Universitetinin əməkdaşları ordumuza maddi və mənəvi dəstək olmaq üçün könüllü olaraq əməkhaqlarının müəyyən qisminin Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələrinin Yardım Fonduna köçürülməsi ilə bağlı ərizələrlə müraciət etmişlər.
Torpaqlarımızın erməni işğalından azad olması, Vətənimizin bütövlüyü uğrunda döyüşən qəhrəman ordumuza maddi və mənəvi dəstək olmaq hər bir vətəndaşımızın mənəvi borcudur. Ordumuza, cəbhədə, Qarabağda tarix yazan mərd oğullarımıza dəstək olmaq bizim üçün qürurdur, böyük şərəfdir!
Qeyd edək ki, 2002-ci ildən yaradılan Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələrinə Yardım Fondu Silahlı Qüvvələrimizin inkişafı və maddi-texniki bazasının möhkəmləndirilməsi məqsədilə formalaşdırılıb.

Home | News | THE STAFF OF SUMGAYIT STATE UNIVERSITY TRANSFERRED 52,000 MANAT TO THE ARMED FORCES ASSISTANCE FUND
Yerləşdirilmə tarixi : 03 October 2020 17:31
THE STAFF OF SUMGAYIT STATE UNIVERSITY TRANSFERRED 52,000 MANAT TO THE ARMED FORCES ASSISTANCE FUND
The staff of Sumgayit State University transferred 52,000 manat to the Armed Forces Assistance Fund to support the Azerbaijani Army fighting for the freedom of our occupied lands and the integrity of the Motherland.
The staff of Sumgayit State University appealed with a request to voluntarily transfer part of their salaries to the Armed Forces of the Republic of Azerbaijan for material and moral support to our army.
It is the moral duty of every citizen to provide material and moral support to our heroic Army, which fights for the integrity of our homeland. It is a great honor for us to support our army, our brave sons who made history on the front, in Karabakh!
It should be noted that the Armed Forces Assistance Fund of the Republic of Azerbaijan, established in 2002, was formed to develop and strengthen the material and technical base of our Armed Forces.