Əsas səhifə | Xəbərlər | Sumqayıt Dövlət Universitetində koronavirus (COVID -19) infeksiyasına qarşı növbəti dezinfeksiya işləri aparılıdı
Yerləşdirilmə tarixi : 13 Oktyabr 2020 16:08
Sumqayıt Dövlət Universitetində koronavirus (COVID -19) infeksiyasına qarşı növbəti dezinfeksiya işləri aparılıdı
Oktyabrın 13-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin bütün tədris binalarında: dəhlizlərdə, auditoriya və laboratoriyalarda, mərkəzlərdə, ictimai-iaşə obyektlərində və sanitar qovşaqlarında Sumqayıt şəhər Gigiyena və Epidemiologiya Mərkəzinin əməkdaşları tərəfindən koronavirusa qarşı növbəti dezinfeksiya işləri aparıldı. Aparılan dezinfeksiya işlərində yüksək keyfiyyətli dərman preparatlarından istifadə olundu.
Xatırladaq ki, koronavirus infeksiyasının yarada biləcəyi təhlükənin qarşısının alınması və müvafiq profilaktik tədbirlərin effektivliyinin yüksəldilməsi məqsədilə SDU-da ardıcıl işlər həyata keçirilir. Universitetin giriş qapısında əməkdaşların hərarəti ölçülür və sosial məsafə gözlənilir.Həmçinin məlumatlılığın artırılması məqsədilə dəhlizlərə maarifləndirici stendlər vurulmuş, əməkdaşların yoluxma riskini azaltmaq məqsədilə xüsusi dezinfeksiyaedici aparatlar quraşdırılmışdır.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin “Azərbaycan Respublikasında yeni koronavirus (2019-n CoV) xəstəliyinin yayılmasının qarşısının alınmasına dair Fəaliyyət Planı”nın icrasının təmin edilməsi ilə bağlı Azərbaycan Respublikası Təhsil nazirinin 05 fevral 2020-ci il tarixli F-75 nömrəli əmri ilə təstiq edilmiş Təhsil Nazirliyinin Tədbirlər Planına əsasən Sumqayıt Dövlət Universitetində həkim- mütəxəssisləri tərəfindən maarifləndirici tədbir keçirilmiş, koronovirusun yaratdığı fəsadlar və bu xəstəlikdən qorunmağın yolları haqqında geniş məlumat verilmişdir. Mütəmadi olaraq universitetdə koronavirus (COVID -19) infeksiyasına qarşı dezinfeksiya işləri aparılır. Onu da qeyd edək ki, universitetdə dezinfeksiya tədbirləri növbəti günlərdə də davam etdiriləcək.

Home | News | THE NEXT DISINFECTION AGAINST CORONAVIRUS (COVID-19) INFECTION WAS CARRIED OUT AT SUMGAYIT STATE UNIVERSITY
Yerləşdirilmə tarixi : 13 October 2020 16:08
THE NEXT DISINFECTION AGAINST CORONAVIRUS (COVID-19) INFECTION WAS CARRIED OUT AT SUMGAYIT STATE UNIVERSITY
On October 13, the staff of the Sumgayit City Hygiene and Epidemiology Center carried out disinfection against coronavirus in all educational buildings of Sumgayit State University: corridors, auditoriums and laboratories, centers, public catering facilities and sanitary junctions. High quality medicines were used in the disinfection works.
It should be noted that in order to prevent the threat of coronavirus infection and increase the effectiveness of appropriate preventive measures, consistent work is being carried out at SSU. The temperature of the staff is measured at the entrance of the university and the social distance is expected. In order to raise awareness, educational stands were installed in the corridors, and special disinfectants were installed to reduce the risk of infection of employees.
It should be noted that the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan by the order of the Minister of Education of the Republic of Azerbaijan No. F-75 dated February 5, 2020 to ensure the implementation of the "Action Plan to prevent the spread of new coronavirus (CoV) 2019 in the Republic of Azerbaijan" According to the approved Action Plan of the Ministry of Education, an educational event was held at Sumgayit State University by specialists, and extensive information was provided on the complications caused by the coronavirus and ways to prevent this disease. The university regularly disinfects against coronavirus (COVID-19) infection. It should be noted that disinfection measures will be continued at the university in the coming days.