Əsas səhifə | Xəbərlər | Komandamız gənclər təşkilatları arasında keçirilən intellektual yarışın qalibi oldu
Yerləşdirilmə tarixi : 05 Noyabr 2020 11:10
Komandamız gənclər təşkilatları arasında keçirilən intellektual yarışın qalibi oldu
Noyabrın 2-də Sumqayıt Gənclər Evinin təşkilatçılığı ilə gənclər təşkilatları arasında açıq havada "Keçmişə qayıdaq" adlı intellektual yarış keçirildi. Yarışın keçirilməsində məqsəd gənclərin intellektual səviyyəsinin yüksəldilməsinə şərait yaratmaq, onların milli-mənəvi dəyərlərimiz və tariximiz haqqında daha geniş biliklərə sahib olmalarına kömək göstərməkdir.
Yarışda 6 komanda iştirak etdi. Maraqlı mübarizə şəraitində keçən yarışda qalib komandalar medal və sertifikatlarla təltif edildilər. I yerə Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tələbə Gənclər Təşkilatı, II yerə Sumqayıt regional "ASAN xidmət" mərkəzi, III yerə Qızıl Aypara Cəmiyyətinin Sumqayıt bölməsi layiq görüldü.

Home | News | OUR TEAM WAS THE WINNER OF THE INTELLECTUAL COMPETITION HELD AMONG YOUTH ORGANIZATIONS
Yerləşdirilmə tarixi : 05 November 2020 11:10
OUR TEAM WAS THE WINNER OF THE INTELLECTUAL COMPETITION HELD AMONG YOUTH ORGANIZATIONS
On November 2, Sumgayit Youth House organized an open-air intellectual competition "Let's go back to the past" among youth organizations. The purpose of the competition is to create conditions for raising the intellectual level of young people, to help them gain more knowledge about our national and spiritual values and history.
6 teams took part in the competition. The winning teams were awarded medals and certificates in an interesting competition. The first place was awarded to the Student Youth Organization of Sumgayit State University, the second place to the Sumgayit regional "ASAN service" center, the third place to the Sumgayit branch of the Red Crescent Society.