Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tələbə Gənclər Təşkilatı  Psixologiya dərnəyinin yeni üzvləri ilə onlayn görüş keçirdi
Noyabrın 23-də Tələbə Gənclər Təşkilatı Psixologiya dərnəyinin yeni üzvləri ilə onlayn görüş keçirdi. Tədbiri giriş sözü ilə TGT Psixologiya dərnəyinin sədri Nəzrin Tağızadə açaraq, şanlı qələbə münasibətilə tədbir iştirakçılarını təbrik etdi. Bildirdi ki, bu gün Azərbaycan xalqı böyük qələbəni hamılıqla bayram edir. Müzəffər Ali Baş Komandan, Prezident cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə sentyabrın 27-dən başlayan Vətən müharibəsi şanlı qələbə ilə başa çatdı. Qısa zaman çərçivəsində Azərbaycan Ordusu Ermənistanın 30 il ərzində qurduğu silahlı qüvvələrini darmadağın edərək, böyük zəfərə imza atdı.
Nəzrin Tağızadə Tələbə Gənclər Təşkilatının fəaliyyətindən bəhs etdi. Bildirdi ki, SDU-da gənclərin maraq, istək və qabiliyyətlərinə uyğun hər cür imkanlar yaradılmışdır. Pandemiya dövründə də TGT tələbələrin asudə vaxtlarının səmərəli təşkili üçün günün tələbinə uyğun olaraq böyük işlər görür. Elə bu istiqamətdə təşkilat Təhsil Nazirliyinin təşəbbüsü ilə “Evdə qal, təhsildən qalma” layihəsi çərçivəsində Sumqayıt Dövlət Universitetinin tələbələri arasında onlayn formatda intellektual oyun keçirdi. Oyunda 7 fakültənin komandaları iştirak etdi. Bundan əlavə, universitetin tələbələri və müxtəlif fakültələrin müəllim heyəti tərəfindən “Evdə qal” kompaniyasına aid videoçarx çəkilmiş və sosial şəbəkələrdə paylaşılmışdır. Həmçinin TGT, Tələbə Gənclər Klubu “Evdə qal” aksiyasına könüllü qoşularaq, fəaliyyətlərini onlayn formada davam etdirir, görüşlər təşkil edir. Təşkilatın üzvləri onlayn psixologiya dərnəyi, intellektual oyun, kitab klubu, ingilis dilində danışanlar klubu, rəsm klubu ilə keçirdikləri görüşlərlə birliklərini, əzmkarlıqlarını nümayiş etdirirlər. O cümlədən Tələbə Gənclər Təşkilatı universitetin portalında, on minllərlə izləyicisi olan “Facebook”, “Tvitter”, “Teleqram” və “WatsApp” qruplarında öz fəallığı ilə seçilmişdir. Bunlardan Məzun günü, Bilik Günü ilə əlaqədar videoçarxlar hazırlamış, ictimai tədbirlərdə onlayn formada iştirak etmiş və sertifikat qazanmışlar.
Sonra dərnək haqqında yeni üzvlərə geniş məlumat verildi və gələcək fəalliyətlə bağlı müzakirələr aparıldı, psixologiya ilə bağlı videoçarx izlənildi.
Görüşün sonunda TGT-nin fəaliyyət ilə bağlı geniş onlayn fikir mübadiləsi aparıldı, işlərinin genişləndirilməsinə dair bir sıra təkliflər səsləndirildi.

Home | News | STUDENT YOUTH ORGANIZATION OF SUMGAYIT STATE UNIVERSITY HELD AN ONLINE MEETING WITH NEW MEMBERS OF THE PSYCHOLOGY CIRCLE
Yerləşdirilmə tarixi : 26 November 2020 10:05
STUDENT YOUTH ORGANIZATION OF SUMGAYIT STATE UNIVERSITY HELD AN ONLINE MEETING WITH NEW MEMBERS OF THE PSYCHOLOGY CIRCLE
On November 23, the Student Youth Organization held an online meeting with new members of the Psychology Circle. The event was opened by the chair of the Psychology Circle of SYO Nazrin Tagizade. She congratulated the participants on the end of the war and said that the Patriotic War, which began on September 27 under the leadership of the Supreme Commander-in-Chief of President Ilham Aliyev, ended with the victory of our people. For a short period of time, the Azerbaijani army won a great victory, destroying the armed forces of Armenia.
Nazrin Tagizade spoke about the activities of the Student Youth Organization. She noted that SSU has created great opportunities for students, taking into account their interests, desires and abilities. Even during a pandemic, SYO continues its work to effectively organize student leisure time. In this regard, the SYO, at the initiative of the Ministry of Education, conducted an intellectual online game among the students of Sumgayit State University within the framework of the "Stay at home" project.
Teams from 7 faculties took part in the game. In addition, university students, together with faculty members, filmed a video dedicated to the “Stay at home” campaign and shared it on social networks. The Student Youth Club, SYO, which voluntarily joined the "Stay at home" campaign, continues its activities in the network, organizes meetings. Members of the organization demonstrate their solidarity by organizing online meetings in a psychology club, a book club, an English-speaking club and an art club, participating in intellectual games. In particular, the Student Youth Organization was selected for its activity on the university portal, Facebook, Twitter, telegram and watsapp groups with tens of thousands of followers. Also, members of the SYO filmed videos for Graduate Day, Knowledge Day, participated in various online events and received certificates.
After that, the new members of the SYO were informed about the Psychology circle, discussions about future activities were held and a video on psychology was watched.
At the end of the meeting, an extensive online exchange of views on the activities of the SYO took place, and a number of proposals were made for its expansion.